Es un ūdens

Sniegt pamācības un mētāties ieteikumiem – to es šajā blogā nekādi negribētu darīt. Turklāt neizjūtu sevī to personības stāvokli, kaut arī savā ziņā skolotāja gēns manī ir, taču vienlaicīgi arī pavisam neliels zinātnieka gēns – jo vairāk es zinu, jo vairāk man šķiet, ka es neko nezinu. Tās ir šaubas. Empātiska, inteliģenta un noteikti ne vadoņa tipa personības šaubas. Bet ir lietas, par kurām es nešaubos. Piemēram par Dievu. Un vēl es nešaubos par dažām atklāsmēm dzīvē, kas pie manis ir atnākušas pašas, vai arī esmu par tām uzzinājis un tad pārliecinājies par šo atklāsmju spēku. Viena no tām ir cilvēka un ūdens attiecības. Ar gadiem esmu ietrenējies sajust savu organismu aizvien dzīvāk. Tā ir laba sajūta. Protams, tas arī saistīts ar vecumu un domām, kuras kādreiz man likās muļķīgas. Domām par slimībām, kas ir mums visapkārt, un, sasniedzot zināmu vecumu, vēzis, Alcheimers un šis tas vēl nav tikai virsraksti avīzēs, bet tēmas, par kurām aizdomājos.
Bet turpinot par ūdeni. Cilvēki, dzeriet ūdeni pietiekamā daudzumā! Tas ir tik vienkārši. Dzeriet un sajūtiet savu organismu! Nu jau aptuveni gada garumā silts citronūdens ir lieta, bez kuras es praktiski neiesāku nevienu dienu. Es izjūtu, cik ļoti atšķirīgi reaģē mans organisms uz šo ūdeni, ja esmu iepriekšējā dienā lietojis alkoholu, vai kā vakar, kad noskrēju 20 km. Kaut arī es to neizjūtu, bet acīmredzot tas nepieciešamais ūdens daudzums organismā bija paslīdējis zem līmeņa (kaut arī es parasti arī skriešanas laikā regulāri dzeru ūdeni), un, ja citkārt es izdzeru ap 400 ml silta citronūdens tukšā dūšā, tad šoreiz es izdzēru aptuveni 600 ml, jo organisms to prasīja. Es iedomājos sevi kā puķi. Vai vēl labāk kā baziliku virtuvē. Baziliku var ļoti labi novērot, ja tas nav dabūjis pietiekami daudz ūdens un kā tas reaģē, ja to aplej. Gandrīz acīmredzami tas atdzīvojas. Tā nu es iedomājos sevi kā baziliku, kuram nepieciešams zināms ūdens daudzums. Un ne tikai no rīta, bet arī pa dienu. Tad vēl ir kāda cita sajūta, kad ūdens iedzerts par daudz. Kad es to turpinu dzert, bet organisms to neuzsūc, bet gan aizdzen mani gandrīz uzreiz uz tualeti.
Es jums saku – dzeriet siltu citronūdeni no rītiem. Vismaz divas glāzes, un redzēsiet kā tas uzlabo kopējo pašsajūtu.

Advertisements

5 thoughts on “Es un ūdens

  1. Es no rīta pirms brokastīm parasti iedzeru vienu glāzi silta ūdens ar citronsulu un naža galu ingvera. Taču, lai pabarotu sirdi, klāt paņemu vēl pustējkaroti medus. Un tad man liekas, ka esmu mundrāka. Varbūt man tikai tā šķiet… Bet ir vērts pamēģināt.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s