Pēteris Lapsa

Noteikti nebūšu oriģināls, ja teikšu, ka mūsdienu jaunatni nesaprotu. Šodien, kad braucu autobusā, tajā iekāpa skolas klase – aptuveni 13 līdz 15 gadus veci padsmitnieki. Visi uzreiz izvelk telefonus, kaut ko raksta, kaut ko fočē, kaut ko rāda viens otram. Četri, kuri apsēdušies pēdējā krēslu rindā, kurai blakus pie durvīm stāvu es, jo grasījos kāpt laukā, sakliedzas ar citiem, kuri vēl atrodas autobusa priekšpusē. Pēc brīža daļa no priekšpusē esošajiem nāk uz autobusa aizmugurējo daļu. Viņi ir droši, skaļi, smaidīgi, lecīgi. Es izjūtu diskomfortu, jo, kaut arī man ir gandrīz trīs reizes vairāk gadu kā viņiem, jūtos kaut kā savādāk – atturīgi, piesardzīgi, nesmaidīgi. Es viņu vecumā biju kompleksu un nedrošības pārpludināts bērns.
Divi no jaunatnākušajiem skatās manā virzienā. Es skatos viņiem pretī, mazliet smaidu. Viņi saskatās, kaut ko pasaka viens otram. Tad garākais no viņiem, kurš pavisam droši bija arī garāks par mani, saka man:
“Eu, Tu izskaties pēc Peter Fox.”
“Es esmu Peter Fox!”, viņam atbildu.
Vismaz uz īsu bridi viņa iepriekš tik drošajās un bravūrīgajās acīs es pamanīju apjukumu un nedrošību. Nu aptuveni tādu, kas vecākiem bērniem ir raksturīga, kad viņi tiek konfrontēti ar tēmu – vai Ziemassvētku vecītis eksistē vai nē?
Peter Fox ir ļoti populārs vācu mūziķis, un man pašam galīgi neliekas, ka man būtu kaut attālāka līdzība.

Advertisements

2 thoughts on “Pēteris Lapsa

  1. Manuprāt, Tu ļoti sekmīgi varētu piedalīties šovā “Izskaties redzēts ” vai “Mats matā “… Varbūt arī “Izklausies dzirdēts”. Šie šovi pašreiz ir topā un lieliski pelnoši ! Turklāt atdarināt tādu vācu slavenību arī pašam būtu īsta medusmaize. Ko teiksi ?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s