Stilīgā netīrība

Daži lasītāji zina, ka jau pāris dienas atrodamies mūsu ceļojumā. Zinu, ka sociālajos tīklos nedrīkst par to rakstīt, bet mūsu kaimiņiene Frau L… ļoti uzcītīgi sargā dzīvoklī, tā kā zagļiem nav variantu.

Līdz šim es vienmēr biju vairījies no Grieķijas. Galvenokārt manas asociācijas bija izveidojušās no grieķu virtuves – milzīgi gaļas kalni, un visam virsū sīpoli. Tad vēl vienveidīgas Eirovīzijas dziesmas un antīkā pasaule, kas man ir viena liela mīkla. Itālija vienmēr ir bijis mans Vidusjūras favorīts. Bet ļoti lētās easyjet biļetes bija spēcīgs arguments, jo visi, kuri ir ceļojuši ar bērniem zinās, ka viņu biļetes maksā tikpat daudz, cik pieaugušo, un jebkurus ceļošanas sapņus tad sagrauj ceļa izmaksas, jo bieži vien dzīvošanas izmaksas tālās un eksotiskās valstīs ir lētākas nekā mūsu ikdiena Ziemeļeiropā. Grieķija gan nav ļoti eksotiski, bet pietiekami, ja ņemam vērā, kā līdz šim vēl te nebija nācies būt.

Mūsu ceļojums sākās  Atēnās. Es no savas puses apvienoju patīkamo  ar lietderīgo, jo noskrēju vakar Atēnu pusmaratonu. Šeit ir silti un saulaini. Cilvēki tiešām ir ļoti draudzīgi, un pilsētai ir viennozīmīgi šarms. Protams, Akropole, kuru apskatījām jau pirmajā dienā. Ļoti daudz tūristu (nu līdzīgi kā pie Pizas torņa), un katrs akmens, uz kura uzkāpjam, ir nozīmīgs. Mani tad padarīja grūtsirdīgu, jo antīkā Grieķija, tās vēsture un dievības man ir svešas. Visi tie nosaukumi ir dzirdēti neskaitāmas reizes, bet man trūkst sasaite ar notikumiem. Mēs paejam garām baznīciņai, kura ir tik maza kā tualetīte, bet senāka par Rīgu. Vecs vīrs mūs ieved iekšā, bērni aizdedzina svecītes, un tas viss ir kaut kā savādāk kā tajā Eiropā, kuru pazīstam mēs. Un tā arī ir – Atēnās pilnīgi izpaliek viduslaiki, renesanse, jūgendstils. Šī pilsēta ir vienlaicīgi senā, bet tik ļoti jauna, jo senākās nozīmīgās celtnes, protams, neskaitot antīkos pieminekļus un dažus izņēmumus, ir 19. gadsimta klasicisms. Daži pilsētas rajoni ir ļoti stilīgi un interesanti. Tūristam te ir daudz ko redzēt, bet paejot mazliet prom no šiem stilīgajiem rajoniem, mūs sagaida daudz graustu, nesmuku fasāžu un ubagu. To šeit ir daudz uz ielām, turklāt mūsu hotelītis atrodas, šķiet, tādā kā bulgāru kvartālā ar bulgāru veikaliem un daudziem čigāniem. Bet ja godīgi, man tad patīk. Tās izpucētās un spīdīgās mājas visu padara sterīlu, un šādas pilsētas kā Atēnas, man liekas daudz dzīvīgākas.

Labi, esam mūsu ceļojuma pašā sākumā, un šodien jau dodamies prom no Atēnām.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s