Siltās emocijas

IMG_20160408_134147
Jūs redzat papīra maisiņā siltus un eļļainus pīrādziņus ar kartupeļiem. Ap sirdi man arī ir silti – tikko biju “krievu” veikalā. Tā Vācijā sauc etniskos veikalus, kuros iespējams nopirkt produktus no bijušās PSRS telpas, tai skaitā Latvijas. Un, kaut arī man šito visu vajadzētu nīst, mani pārņēma neizskaidrojami pozitīvu emociju uzplūdi, dzirdot krievu valodu, infantīlu krievu popmūziku, kas skanēja pa visu veikalu, vecās krievu un ebreju “babuškas”, kuras staigāja starp plauktiem, izprašņāja pārdevējas aiz letes. Aiz letes ne tikai pārdevēja, bet arī visādi “krievu labumi” – aukstā gaļa, zivs kotletes, vinegrets, rosolītis un arī visu veidu pīrādziņi, kuri mikroviļņu krāsnī tiek prasmīgi uzsildīti.
“Vai tie burkānu salātiņi nav par asiem?”, krievu vecmāmiņa izprašņā pārdevēju.
“Ostrota, eto ochen subjektivnoje chustvo. Poprobuete!”, pārdevēja, gandrīz kā citējot Puškinu, paskaidro.
“Ah, kakije horošije!”, tantiņa ir sajūsmā.
Esmu pārliecināts, neviena vācu pārdevēja nekad mūžā tādu atbildi nesniegtu. Es iedziļinos šajā īsajā sarunā un izjūtu vāciešiem tik svešu mentalitāti un mums, latviešiem, tomēr pietiekami tuvu.
Bet arī šī krieviskuma sajūta ir “očeņ subjektivnoje čustvo”. Man tā bieži vien liekas pievilcīga. Atkal secinu, ka tas sovietiskums mūsos ir “ieēdies” dziļi. Bet šo es regulāri secinu. Arī blogā par to jau esmu rakstījis.
Manā iepirkuma maisiņā ir Latvijā ražotais biezpiens un krējums. Rosolītis (1,79 EUR 100 grami) un eļļainie pīrādziņi. Birojā viss ātri tiek apēsts. Vēlāk sajūtu vēderā nepatīkamu spiedošu sajūtu.
“Laikam jau tie sasodīti garšīgie krievu pīrādziņi”, es pie sevis nodomāju.
Nu eto tože očeņ subjektivnoje čustvo! Lai visiem jauka nedēļas nogale. :)

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s