Lieldienu brīvdienas. Grieķija. 1.daļa

Nu jau 3 gadus mums mājās ir skolnieks. Un tas nozīmē, ka mūsu brīvdienas ir tad, kad arī skolā ir brīvlaiks. Uz Lieldienām tās parasti ir divas nedēļas, kuras cenšamies izmantot, lai dotos kādā tuvākā vai tālākā ceļojumā un iepazītu ko jaunu. Šogad Lieldienu brīvdienas pavadījām Grieķijā, kurā līdz šim nekad vēl nebijām viesojušies dažādu iemeslu dēļ. Pasteidzoties noteikumiem priekšā varu pateikt, ka redzētais mums ļoti patika un noteikti būtu jāatrod iespēja Grieķiju iepazīt vēl labāk. Mūsu brauciena laikā paspējām apskatīt Atēnas un Peleponēsas pussalu.

Mēģināšu vairākos bilžu piegājienos arī jums parādīt mazliet no Grieķijas, kādu to redzējām mēs.

Nonākot viesnīcā Atēnās TAS jau bija redzams pa logu. Laikam visa pilsēta ir veidota tā, lai no jebkura skatu punkta varētu redzēt slaveno Atēnu akropoli.

SAMSUNG CSC

Mēs, protams, devāmies apskatīt līdz šim tikai vēstures stundās un grāmatās iepazīto vietu.

SAMSUNG CSC

Pat neatceroties konkrētus vēsturiskos notikumus un gada skaitļus, vieta nenoliedzami ir iespaidīga.

SAMSUNG CSC

Un mēs nebijām vienīgie, kuri bija ieradušies apskatīt šo brīnumu. Tomēr kopumā jāsaka, ka nekādas lielās burzmas nebija, jo tūrisma sezona Grieķijā vēl nebija iesākusies. To izteikti izjutām arī visu turmāko ceļojuma laiku.

SAMSUNG CSCKāpjot lejā no Akropoles kalna, uzgajām šo mazo baznīciņu. Izrādās, tā celta vēl labu laiku pirms Rīgas dibināšanas. Jā, vēsture Grieķijā ir gandrīz uz katra soļa.

SAMSUNG CSC

Turpat aiz baznīciņas sākas viens no jaukākajiem Atēnu rajoniem Plaka. Šauras gājēju ieliņas, mīlīgas kafejnīcas un veikaliņi.

SAMSUNG CSC

Un mūsu pirmie (bet nebūt ne pēdējie) grieķu salāti Grieķijā. To sastāvā ir tomāti, kuri garšoja tikpat labi kā Latvijas vasarā, gurķi, sīpoli, paprika, olīves un vesels Fetas siera gabals. Oīveļļa, sāls, pipari un kaltēts oregano. Un NEVIENA salātu lapa. Mēs divu nedēļu laikā apēdām tiešām daudz šo salātu, un to garša un izskats bija teju identisks visās vietās. Ļoti gardi.

SAMSUNG CSC

Helmuts paspēja piedalīties Atēnu pusmaratonā. Esot bijis grūti, jo apvidus ir kalnains.

SAMSUNG CSC

Vispār, atskaitot dažus jaukos Atēnu rajonus, kuros pabijām, pilsēta kopumā ir diezgan neglīta. Skaļa, panetīra un ar daudz neglītām daudzstāvu mājām.

SAMSUNG CSC

Īsi izbraucām arī uz šobrīd bēgļu sakarā bēdīgi slaveno ostas pilsētu Pireju. Bet nevienu bēgli tur neredzējām. Un pati pilsētiņa arī nekas sevišķs…

SAMSUNG CSC

Monastiraki ir vēl viens ļoti interesants un apmeklēšanas vērts rajons. Ļoti dzīvīgs, rosīgs, krāsains. Ar gardiem ēdieniem, kafiju un saldējumu.

 

SAMSUNG CSC

Monastiraki centrālais laukums. To, kas redzams fonā, vairs nav jākomentē.

SAMSUNG CSC

Un kapēc gan lai lampas karinātu tikai pie griestiem?

SAMSUNG CSC

Mūsu trešās un pēdējās dienas Atēnās vakars.

SAMSUNG CSC

Mūsu tālākais brauciens bija uz Peleponēsas pussalu, šķērsojot Korintas kanālu. Par to visu  – jau drīzumā.

 

Advertisements

One thought on “Lieldienu brīvdienas. Grieķija. 1.daļa

  1. Pēc bildēm spriežot , šķiet, iespaidu jums no Grieķijas uzkrāts daudz . Man pie Akropoles uzkāpt un noraudzīties uz smogā grimstošajām Atēnām bija palaimējies tālajā 1993.gadā! Aplūkojot jūsu bildes, izskatās , ka nekas daudz nav mainījies – šķērsot ielu kājāmgājējam toreiz bija liela problēma…Nekādi noteikumi uz šoferiem nedarbojās ! Gaidu iespaidu turpinājumu !

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s