Lieldienu brīvdienas. Grieķija. 2.daļa

Pirmdienas rīts Atēnās. Mums laiks doties tālāk. Visas svarīgākās personas ir piesprādzējušās, un mēs droši varam turpināt ceļojumu. SAMSUNG CSC

Lai nonāktu Peleponēsas pussalā, ir jāšķērso Korintas kanāls. Ļoti iespaidīga cilvēka roku veidota būve, kas savieno Egejas un Adrijas jūras. Kanāla kopējais garums 6,3 kilometri, dziļums 8 metri, platums 21 metrs un augstums 79 metri.

SAMSUNG CSC

Klasiskā “izstieptās rokas bilde.”

SAMSUNG CSC

Tālāk mūsu ceļš veda, vērojot burvīgas ainavas aiz loga. Mazliet dīvaina sajūta sēdēt brīžiem pat karstā mašīnā vasarīgās drēbēs un tālumā vērot sniegotas kalnu galotnes. Jāsaka gan, ka Grieķijas dabas skati ir līdzīgi tiem, kādus nācies vērot Itālijā, Francijā vai Spānijā. Bet tik un tā skaisti, jo tur ir viss – kalni, meži, ūdens…

SAMSUNG CSC

Peleponēsas pussala ir ievērojama ar to, ka tur samērā nelielā teritorijā ir sakoncentrējusies teju visa antīkās Grieķijas vēsture. Bija ļoti interesanti to visu apskatīt savām acīm, bet, jāsaka godīgi, skolas laikā iegūtās zināšanas ir jau piemirsušās, varbūt tāpēc pēc vairāku antīku vietu apskates smadzenes mazliet jau pagura un nespēja varbūt īsti aptvert šo vietu nozīmīgumu. Bildē redzams stadions antīkajā pilsēta Nemea. Šajā vietā jau 4.gs. pirms Kristus notika antīkās olimpiskās spēles. Līdzās Olimpijai, Korintai un Delfiem, Nemea bija nozīmīga olimpisko spēļu pilsēta, kurā ik pēc diviem gadiem pulcējās sportisti un līdz pat 40 000 skatītāju, lai vērotu sacensības.

SAMSUNG CSC

Turpat “ielas otrā pusē” atrodas (kārtējais) Zeva templis. Vēl viena no daudzajām pirms mūsu ēras laika būvēm, kuras nozīmību mums ar šodienas acīm izprast pagrūti.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Vakarpusē nonācām pilsētā, kas tiek dēvēta par Grieķijas pērli un par kuras eksistenci mums pirms brauciena nebija ne jausmas. Nafpliona, kā izrādās, laikā no 1829. līdz 1834. gadam ir bijusi Grieķijas galvaspilsēta. Tā ir tiešām ļoti pievilcīga ostas pilsēta, kuru ir vērts apskatīt.

SAMSUNG CSC

Nafpliona un Grieķija vispār mūs pārsteidza ar ļoti gardiem ēdieniem. Līdz šim man grieķu virtuve asociējās ar milzīgiem gaļas kalniem, bet patiesībā tā ir ļoti daudzveidīga, ar dažādiem dārzeņu un zivju ēdieniem, salātiem un ļoti gardo grieķu jogurtu, kas tiek pasniegts kopā ar medu. Tik tiešām garšīgi!

SAMSUNG CSC

“Drausmīgi” gardi pončiki, kas, kā vēlāk lasījām, esot labākie visā Nafplionā. Kusa mutē un atsauca atmiņā skolas laiku ar pončiku bodi un tēju no samovāra.

IMG_1778

Arī pilnmēness gaismā Nafpliona ir skaista.

SAMSUNG CSC

Viens no Nafplionas centrālajiem apskates objektiem ir Palamidi cietoksnis. Šo, laikā no 1711. līdz 1714.gadam, venēciešu būvēto cietoksni var sasniegt ar mašīnu, vai arī kāpjot augšup pa 999 pakāpieniem. Mēs jau it kā esam tīri sportiski, tomēr šoreiz izvēlējāmies vieglāko ceļu. Un tas nebija pa pakāpieniem.  No cietokšņa paveras skats uz visu pilsētu, kā arī uz jūrā esošo mazāko Burci cietoksni, kas kādreiz bija izsūtījuma vieta cietumniekiem.

SAMSUNG CSC

Laiks mūs šajā dienā nelutināja, un arī vējš kalna galā bija spēcīgs, tomēr vieta bija apmeklēšanas vērta.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Kaut vai šādu skatu dēļ vien…

SAMSUNG CSC

 

Advertisements

One thought on “Lieldienu brīvdienas. Grieķija. 2.daļa

  1. Pasakaini brīnišķīgas ainavas, vēstures elpas apdvestie pilsētu skati… Un tam visam pa vidu – jūs visi – mūsu mīļie ceļotāji ! Neticas, ka tā ir realitāte . Laimīgie,ka tik lieliski saules zemē Grieķijā pavadījāt Lieldienu brīvdienas !

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s