Lieldienu brīvdienas. Grieķija. 3.daļa

Nākamais rīts atausa šāds. Kā vēlāk uzzinājām, tā nav vienkārši dūmaka, bet gan no Āfrikas atpūstas smiltis. Tā te notiekot pāris reizes gadā. Smiltis tad aizklāj sauli uz kādām pāris dienām, kamēr uzpūš stiprāks vējš no citas puses, vai arī uznāk lietus.

SAMSUNG CSC

Marta nu jau kādu laiku ir traki aizrāvusies ar zirgiem. Tāpēc arī ceļojuma laikā zirgu lietas, protams, nedrīkstēja izpalikt. Pirmo reizi izjādē devāmies visi kopā.

SAMSUNG CSC

Arī Džo bija ar pasākumu visnotaļ apmierināts.

SAMSUNG CSC

Pēc tam dzērām svaigi spiestu apelsīnu un greipfrūtu sulu. Augļi bija no zirgu saimnieka vārdā Aris dārza. Un sulu gatavoja pats saimnieks. Grieķis ar dzīvi ir apmierināts. Dzīvo laukos, viņam pieder zirgi, vistas, aitas un ēzelis. Dārzā aug olīvkoki, augļi, turpat ārā ir uzbūvēta neliela maizes krāsns, kurā tiek cepta maize. Kā viņš pats teica, tad viņam esot viss, ko vajag. Pilsētā dzīve esot grūtāka, bet laukos ir viņa paradīze.

SAMSUNG CSC

Te arī daži no četrkājainajiem draugiem. Vilnu gan no šiem nevarot nekur izmantot, jo kvalitāte nav laba. Tāpēc pēc cirpšanas tā vienkārši tiek izmesta.

SAMSUNG CSC

Un arī olīvkoki, bez kuriem Grieķijas ainava nav iedomājama.

SAMSUNG CSC

Nākamā mums bija atkal kultūras diena. Braucām uz Epidauras pilsētu, lai apskatītos, kāds izskatījās viens no pirmajiem teātriem pasaulē. Šajā vietā ap 380.-330. gadu pirms mūsu ēras tika uzcelts ārstniecības dieva Asklēpija svētnīcas ansamblis. Tajā ietilpa Asklēpija templis, svētceļnieku apmešanās vietas, dziedinātava, antīkā ģimnāzija, stadions un teātris – grandioza būve ar 55 skatītāju vietu rindām. No tempļa un citām ēkām īpaši daudz nekas pāri nav palicis…

SAMSUNG CSC

Bet teātris gan ir labi saglabājies.

 

IMG_1616

Gan no augšas, gan apakšas un arī no sāniem – būvējums ir tiešām iespaidīgs.

IMG_1612

Epidauras teātris ievērojams ar to, ka tajā bija ļoti padomāts par to, lai skatītāji no jebkuras vietas varētu ne tikai redzēt uz skatuves notiekošo, bet arī ļoti labi dzirdēt. Akustika te tiešām ir pārdomāta.

IMG_1619

Varam tikai iztēloties, kā senie grieķi (pirmajās rindās priesteri un augstākās amatpersonas, bet pēdējās – sievietes) te sēdēja un baudīja teātra mākslu. Traģēdija, komēdija un satīra drāma – šie bija trīs teātra žanri antīkajā Grieķijā.

SAMSUNG CSC

Aktieri tolaik bija tikai vīrieši, kuri uz sejas lika maskas un vienā izrādē spēlēja vairākas lomas. Pie sandalēm tika sietas biezas zoles, lai aktieri būtu garāki. Kaut kā taču tām sievietēm no pēdējām rindām arī viņus vajadzēja redzēt…

IMG_1622

 

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s