Lieldienu brīvdienas. Grieķija. 5.daļa

Mēs ceļojumus parasti plānojam tā, ka ir gan aktīvākas dienas, gan arī tādas, kurās nekur tālu nedodamies un bērni var vienkārši padzīvoties. Sestdiena pirms Lieldienām mums bija olu krāsošanas diena. Olas mēs bijām dabūjuši no vietējā grieķa, puķītes saplūcām turpat pie mājas, diegu un dāmu zeķes nopirkām veikalā. Sīpolu mizas jau vairākas dienas iepriekš, kopā ar sīpoliem, arī bija sagādātas. Darbi varēja sākties.

SAMSUNG CSC

Un tāds izskatījās rezultāts.

IMG_1719

Tad Helmuts gatavoja gardas pusdienas. Grilēja dorades.

SAMSUNG CSC

Un tinteszivis. Ne vienu, ne otru bērni par garšīgiem gan neatzina, tāpēc viņi ēda ceptus kartupeļus. :)

SAMSUNG CSC

Lieldienu svētdiena bija pēdējā diena mūsu mītnes vietā netālu no Nafplionas, ciematiņā Drepano. Tāpēc bija vēl jāizdara pāris lietas. Pirmām kārtām, jāizstaigā piemājas apelsīnu birzs, lai salasītu dažādu šķirņu apelsīnus. No tiem pēc tam tika spiesta un testēta četru veidu sula. No ļoti saldas, līdz pat ļoti skābai.

IMG_1728

Baznīcu Grieķijā ir ļoti daudz. Lielākā daļa grieķu ir pareizticīgie, un baznīcas te pārsvarā ir ļoti greznas. Tas man vienmēr rada jautājumu, kā šī greznība iet kopā ar ticības sludināto pieticību. Bet izskatās jau glīti.

IMG_1733

Pavisam netālu no Drepano ir Tolo līcis. Burvīga vieta, kur noteikti gribētu atgriezties tad, kad ūdenī varētu ielīst arī pieaugušie, ne tikai bērni. Tagad vienkārši baudījām skatus.

SAMSUNG CSC

Pašā krastā ir daudzas mazas tavernas. Bet, tā kā tūrisma sezona vēl galīgi nebija sākusies, tad rosība bija vērojama tikai dažās. Šī vēl gaida īsto sezonu.

IMG_1766

Bradāšana pamazām, bet noteikti pārauga visu drēbju pilnīgā izmērcēšanā. Te vēl apmēram puse drēbju bija sausas.

SAMSUNG CSC

Ak.

SAMSUNG CSC

Bet dienas otrā puse rādīja pavisam citu seju. Saradās draudīgi pelēki mākoņi un vakarpusē stipri lija. Brīdis pirms negaisa vienmēr ir maziet maģisks.

IMG_1792

Pirmdien iesākām ceļu uz Kalamatu, kur pavadījām atvaļinājuma pēdējās 4 dienas. Te viens no ļoti daudzajiem brīnišķīgajiem skatiem, ar kādiem Peleponēsa mūs tiešām lutināja.

SAMSUNG CSC

Pa ceļam uz Kalamatu iebraucām Spartā.

IMG_1814

Bet te viss bija tiešām kā Spartā – daudz vairāk par šīm plāksnītēm un pāris akmeņu bluķiem te nebija ko redzēt. Spartieši par sevi ir atstājuši daudzas vēsturiskas liecības, par kurām raksta vēstures grāmatās un par spartiešu cīņām tiek uzņemtas fimas. Bet nekādas fiziskas liecības par šiem varonīgajiem cīnītājiem praktiski nav saglabājušās. Tik tiešām ļoti lakoniski, kā jau šai vietai piederas.

IMG_1819

Advertisements

One thought on “Lieldienu brīvdienas. Grieķija. 5.daļa

  1. Gribēju pakomentēt par to greznību un ticības sludināto pieticību. Pieticība attiecas uz cilvēkiem – mums jācenšas būt pieticīgiem, lai mēs nekļūtu pārāk lepni. Bet greznība dievnamos ir domāta Dievam, ne mums par godu, jo viņš lepns nekļūs, tikai turpinās mūs arvien stipri mīlēt :)
    Bet ceļojums skaists, paldies par aprakstu un bildēm!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s