Uzņēmējdarbības panākumu formula

Labāk lietotu, bet labu, nekā jaunu, bet ne visai labu.
Vismaz man tā šķiet, tāpēc, meklējot Džo dzimšanas dienas riteni, nolēmām drīzāk to pašu summu izdot par lietotu, nevis galīgi jaunu riteni. Jaunie firmīgie riteņi ir ļoti dārgi, un tik lielu summu iztērēt nav vērts. Turklāt zinot kā Berlīnē mēdz būt ar riteņu zādzībām.
Prakse ir pierādījusi, ka firmas, kuras jau 50 gadus riteņus ir ražojušas un pārdevušas, kvalitātes ziņā nekādus kompromisus nepieļaus. Citādāk ir ar ļoti lielām korporācijām, kurām ir populāri nosaukumi, taču tās ir kļuvušas tik lielas un varenas, ka drīzāk domā par globālām attīstībām nekā katra klienta apmierinātību. Man ir pārliecība, ka mazie un vidējie vācu uzņēmumi, kuri eksistē jau vairākus desmitus gadu, ražo vislabāko produkciju. Protams, tie var būt ne tikai vācu, bet arī citu valstu uzņēmumi. Lai uzvarētu cīņā ar lielajiem grandiem un vienlaicīgi nezaudētu smagajā cīņā par lētāko cenu, kvalitāte ir vienīgais drošais veids kā piesaistīt klientus.
Un te ir arī uzņēmējdarbības esence – radi kvalitatīvu produktu, attīsti spēcīgu brendu un neatkāpies ne par soli no maksimāli iespējamās kvalitātes. Visgrūtākais šajā procesā ir radīt izteiksmīgu produktu. Tādu, kas ir vizuāli un tehniski pārdomāts, kas ir pietiekami inovatīvs un kvalitatīvs. Un kas ir oriģināls. Un savu zīmolu vispār nav vērts būvēt, kamēr nav izdomāts labs produkts, jo tāds zīmols, kuru smuki uzzīmē, kuram izdomā smukus saukļus, nav dzīvotspējīgs. Tas var iekārdināt pircējus tikmēr, kamēr viņi to nav iepazinuši, bet pēc tam, ja vien netiek nemitīgi radīts kas jauns, tas zaudē interesi.
Tā arī mēs ar ritenīšiem – kaut arī lietoti, nekas nečīkst un negrab, tie nav par smagiem, viss ir izdomāts līdz sīkumam. Un tirgus cena šiem riteņiem turās ilgi. Būtībā, tā ir arī investīcija, jo zini, ka pēc laika to varēs atkal labi pārdot.
Radi labu produktu, izveido spēcīgu zīmolu, nemitīgi attīsti produktu un neatkāpies ne par matu no kvalitātes.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s