Lattelecom Rīgas maratons

Jau vairāk kā nedēļa ir apkārt, taču vēl aizvien gremdējos pozitīvās atmiņās, atceroties skrējienu 15. maijā Rīgā. Man nav liela maratonu pieredze, taču nu jau savā 5. skrējēja sezonā varu teikt, ka maratons Rīgā bija viens no vislabāk organizētajiem skriešanas pasākumiem, kurā man bija iespēja piedalīties! Skaidrs, ka ābolus nevar ar bumbieriem salīdzināt. Berlīnes maratons, kurā esmu skrējis divas reizes, ir pilnīgi cita mēroga pasākums. Gan sākot ar maratona expo (nespeciālistiem – tas ir tāds pasākums pirms skrējiena visiem skriešanas frīkiem, kurā tiek izņemts numurs, bet galvenokārt kāpināta skriešanas atkarība ar jaunāko un aktuālāko, kas skriešanas pasaulē ir izdomāts) līdz pat starta/finiša teritorijai – Berlīnē tas viss ir biedējoši liels, ar dažādiem drošības pasākumiem, speciālām aprocēm un sazin ko vēl. Skrējiena laikā Berlīnē valda nemitīga burzma. Gan trasē, gan trases malā. Dažkārt tas ir forši, taču tas, ka Rīgā šī burzma bija tikai pirmajos kilometros un vēlāk izpalika, man nepietrūka. Mana lielākā skriešanas pieredze ir bijusi tikai dažādos pasākumos Vācijā, taču varu teikt, ka visas speciālās mobilo ierīču aplikācijas, maratona tv, pozitīvisma kampaņa ap skrējienu – tādas lietas lielākoties nekur citur nesastapt. Skrējēju kustību tas ieved jaunā kvalitātē – vēlme kļūt par tās daļu pieaug, un tas nenoliedzami ir pozitīvi, jo jebkura kustēšanās ir pozitīva un daudz labāka par nekustēšanos.
Sākumā es mazliet apšaubīju izvēlēto distanci, jo man tā likās neloģiska un samezglota, taču pēc skrējiena varu teikt, ka viss bija saprotams, skaidri parādīts un loģisks.
Jācer, ka Rīgas maratons aizvien populārāks kļūs tieši maratona skrējēju aprindās, jo, kaut arī absolūtais dalībnieku skaits Rīgā bija ļoti liels, maratona skrējēju daudzums ir vēl pamazs. Es domāju, ka galvenā problēma ir tā, ka Eiropas maratonisti ir tik milzīga piedāvājuma priekšā, ka viņi nevar vien izvēlēties, kur un ko skriet. Visi skrējēji zina – sezona ir sadalīta pavasara maratonos un rudens maratonos. Pa vasaru Eiropā īsti neviens lielais maratons nenotiek. Par karstu. Tad nu šajās abās sezonās ir ierobežots nedēļas nogaļu skaits kā arī ierobežots skrējēju skaits, jo katru nedēļas nogali skriet maratonu lielākā daļa no mums nespēj. Skaidrs, ka risinājums ir kā tirgus ekonomikā – kādam citam skrējienam ir “jāatņem” skrējēji, aizvilinot viņus uz Rīgu. Es domāju, ka tas izdosies!
helmuts-resize-maratonsFotogrāfijā ar Latvijas vēstnieku Lielbritānijā Andri Teikmani, kuru trasē nemaz nepamanīju, jo biju aizņemts ar pozēšanu. :)

Advertisements

One thought on “Lattelecom Rīgas maratons

  1. Skatījos TV tiešraides no maratona, jo uz Rīgu netiku. Pasakaina aina ! Kaut kas neaprakstāmi burvīgs ! Liels prieks, ka Tev veicies ! Lai spēks un neatlaidība arī turpmāk ir Tavi sabiedrotie !

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s