Vācu zemenes

IMG_20160616_091612
Šķiet, ka par zemenēm es ierakstu katru gadu, kad zemeņu laiks ir pienācis. Un man katru gadu liekas, ka pagājušā gadā par zemenēm neko nerakstīju, tāpēc, ka man ir slinkums meklēt pagājušā gada ierakstus.
Bet zemeņu laiks ir klāt, un pašlaik sasniedzis savu apogeju. Cenas ir atšķirīgas, taču mēs un daudzi, daudzi citi berlīnieši ir iecienījuši Karls (http://www.karls.de/) zemenes. Karls ir liels zemeņu audzētājs Ziemeļvācijā, kurš zemeni ir pārvērtis par hepeningu. Berlīnē daudzviet ir uzradušās zemeņu mājiņas, un visi zina, ka tās ir Karls mājiņas. Cena pašlaik – 5,50 EUR kilogramā. Tā ir kritusies pēdējo nedēļu laikā par aptuveni diviem eiro. Un varu droši apgalvot – arī vācu zemenes garšo fantastiski! Tikpat labi kā Latvijas. Karls pārdod ne tikai zemeni, bet konkrētu zemenes šķirni. Un sezonas laikā šķirnes mainās. Ir tās, kuras ražo sezonas sākumā, un citas, kuras noslēdz zemeņu sezonu. Pašlaik pie zemeņu mājiņas karājas nosaukums Sonata.
Ar augļiem un produktiem, kuri pieejami tikai sezonāli, parasti sanāk stress, kad sezona tuvojas noslēgumam. Jo ikreiz ir sajūta, ka šogad es apēdu par maz zemeņu, par maz sparģeļu, un nākamie būs tikai pēc gada. Tagad cenšamies ēst zemenes katru dienu. Nezinu, vai tas ir labi, vai slikti, bet garšīgi katrā ziņā.
Un zinu, ka nav labi rakstīt “zemenes” vienskaitlī.

Advertisements

One thought on “Vācu zemenes

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s