Lojalitāte

IMG_20160706_152217
Tas ir šausmīgi ar to lojalitāti – tā ir viegli realizējama, kad lojalitātes objekts ir priekšzīmīgs visādās lietās, bet varoņdarbs, kad šis objekts ir nīsts, nicināts vai neizdevies. Būt lojālam pret darba devēju, pret ticību, pret valsti – tas var būt gan viegli, gan sarežģīti. Bet es pašlaik cīnos ar sevi par lojalitāti manam telefonam. Manai brīvprātīgai izvēlei, kuru iegādāju nepilnus divus gadus atpakaļ par cenu kaut kur starp 300 un 400 eiro. Mans Blackberry Classic. Elegants, unikāls, smags, neuzticams, nesavienojams – šie ir tikai daži no epitetiem.
Kad iesākās viedo telefonu ēra, man bija tā iespēja būt vienam no Blackberry īpašniekiem vēl tālajos gados, kad Samsung piedāvāja tikai apmierinošas klases TV aparātus. Iespējams, ka jaunības dienu nostaļģija bija par iemeslu tam, ka pēc tam sekoja vēl citi blekberiji. Bet vai mūsdienās vēl kāds labprātīgi izvēlas Blackberry telefonus? Jā, es izvēlējos! Jo man, galvenokārt, gribējās ĪSTAS pogas ar klakšķi, man gribējās kaut ko, kas nav visiem. Ja svītrojam to pirmo argumentu, otro piepildīt varētu pietiekami vienkārši. Kaut vai ar just5.
Un Classic pirms nepilniem diviem gadiem bija revolucionārs Blackberry, “visu laiku vislabākais”, kā daži kritiķi, kuriem es paklausīju, teica. To varēja savienot ar android. Un kā jau tas ir katram no mums ar jaunām mantiņām un lietiņām – pirmajā eiforijas vilnī trūkums jau nepamani. Viss ir lieliski, viss ir burvīgi. Taču kaut kad jau tomēr iestājas sūrā grūtā ikdiena, un tad tu saproti, ka pieejamo android aplikāciju skaits ir niecīgs, turklāt ne visas tās strādā ar Blackberry, baterija nemaz tik ilgi enerģiju netur, ja telefonu lieto daudz, emaila serveri nemaz tik eleganti neapdeitojas kā bija solīts. Un tad vēl nāk klāt visādas mistērijas kā pašizslēgšanās, regulāra mediju kartes neatpazīšana un fotogrāfiju izdzēšana, nemaz nerunājot par to, ka video ar telefonu uzfilmēt nevaru, jo attiecīgais mikrofons nestrādā.
Un es cenšos būt lojāls. Baudu klak, klak (tas darbojas nevainojami), bet šad tad paskatos internetā, kādi jauni aparāti tirgū parādījušies. Tas viss ir tik dārgi, ka es samierinos ar pogām. Un kamēr epastus saņemu un piezvanīt varu, viss jau vēl ir labi. Taču lojalitāte pamazām kūst. Domāju, ka lojalitāte nepazūd pēkšņi. Tā izplēn pamazām.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s