Aizmirsta parole

Tas parasti ir pirmais rādītājs, ja procesos ir bijusi pauze. Bieži tas notiek pēc garāka atvaļinājuma, un tad mēdz teikt, ka atvaļinājums ir izdevies. Es runāju par paroļu, PIN kodu, durvju kodu un citu digitālo sargu aizmiršanu. Tā man notika arī pirms mirkļa, kad gribēju apskatīties, kas jauns noticis Kates poļļā. Daži komentāri un vēl aizvien apbrīnojami labi apmeklējuma skaitļi, kaut arī vairāk nekā mēnesi nekas nav ticis ierakstīts. Bet tas ir jālabo.
Dažkārt šķiet, ka mūsu dzīves rāmajā rutīnā nenotiek nekas, bet, ja šos “nekas nenotiek” notikumus mēs izvērtējam no attāluma un ilgākā kontekstā, tad notiek nenormāli daudz, un visus daudzos notikumus nav iespējams nemaz tik ātri dokumentēt.
Mēs pavadījām garu atvaļinājumu Latvijā. Manējais nemaz tik garš nebija, bet Kate ar bērniem gan ilgāku laiku bija prom. Un pēc garāka laika Latvijā mani pārņem kaudze pārdomu, bet arī ideju par apkārt notiekošo. Tipiskā 40gadnieku krīzes stilā es aizdomājos par lietu kārtību pasaulē, bet bērnu izkritušajiem zobiem, par novecošanas procesiem. Tad vēl arī par vietu šajā sabiedrībā, par aizraušanos ar jaunām garīgām un ezotēriskām praktikām un veselīgu pārtiku. Un tā domājot, brīžiem liekas, ka informācijas apjoms, kas jaucās pa galvu, ir tik milzīgs, ka man nav ne jausmas kā to visu apstrādāt.
Kāpēc mēs laiku pavadām strīdos, bet maz domājam par sevis paša izaugsmi? Tāpēc, ka neesam pietiekami egoistiski. Un ar egoismu es domāju mūsu koncentrēšanos uz savu ego un savu personību, nevis visu lietu saraušanu sev un nerēķināšanos ar citiem.
Tā domājot, mūsu Berlīnes ikdiena atkal ir iesākusies. Bērniem ir pirmā skolas un bērnu dārza diena, ārā līst, vakar ir pārdzīvots neizdevies sociālais eksperiments, kas beidzās ar visas ģimenes emocionālu vētru. Un tas viss, lai atrastu pareizās atbildes. Bet tādu jau nav.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s