Morāle strupceļā

Epiteti kā “tā var notikt tikai Latvijā”, “divkosīgie Latvijas politiķi” un līdzīgi, ir samērā bieži lietoti mūsu valstī. Bet varu jūs nomierināt – politiskas divkosības un pagrimušas morāles ir daudzu valstu politiskās varas problēmas, arī Vācijas.
Pēdējā mēneša laikā Vācijā ir notikušas divas pašvaldību vēlēšanas, kurās vadošās partijas, kuras uzstājīgi ignorēja tautas viedokli, beidzot ir saņēmušas pēc nopelniem. Protams, ka politiskais spēks, kurš kritizēja šīs politiskās partijas, pārstāv konservatīvus uzskatus, tiek nemitīgi nomelnots. Mediji kopā ar vadošās koalīcijas politiķiem ir sametušies kopā un cenšas nogremdēt politisko opozīciju, nozīmogojot tos par labēji radikāliem un nacistiem. Diemžēl ļoti iecienīts paņēmiens Vācijā, kur principā jebkura politiķa karjeru var sagraut izplatot ziņas, ka viņš ir labējs radikālis, pārstāv fašistiskus uzskatus un aizstāv valsts patriotiskas intereses. Mediji regulāri vajā šādus politiķus, un tas man atgādina izsalkušus šakāļu barus, kuri barā uzbrūk tikai savainotām lauvām. Arī Berlīnē notika vēlēšanas, kur SPD un CDU, koalīcijas partijas, saņēma ļoti maz balsu, bet pārsteidzoši ir, ka Pirātu partija (jā, Berlīnē ir arī tāda), kura pagājušās vēlēšanās ieguva lielu tautas atbalstu, šajās vēlēšanās saņēma tik nepilnu divu procentu vēlētāju atbalsta. Pirāti ir anarhistu un populistu partija, kas apvienojusi sevī visas iespējamās minoritātes, kura sola nerealizējamus politiskus mērķus, taču pārsteidzoši, ka mediji vairāk atbalsta šādas joku partijas ievēlēšanu Berlīnes senātā, nevis AfD, kas ir augstāk pieminētā konservatīvo vērtību partija. Un ir skaidrs, ka tāda Pirātu partija ir nekaitīgs bezmugurkaulnieks, kurš lielajām partijām nevar pāri nodarīt, tāpēc tā ir laba opozīcija nevis konservatīvie AfD. Viens no Pirātu partijas politiķiem nākamajā dienā pēc vēlēšanām savā dzīvoklī atrasts miris. Kā izrādās, viņš ir seksuāli izmantojis vīrieti, to nogalinājis un pēc tam pats izdarījis pašnāvību. Kādas morāles cilvēkus apvieno šāds politiskais spēks kā Pirātu partija? Un ir sajūta, ka mediji daudz vairāk klūp virsū AfD vadošajiem politiķiem par neveikliem izteicieniem nekā partijai, kura, iespējams, vispār neiedziļinās savos darboņos.
Pēc katastrofālajām vēlēšanām Berlīnē kanclere sasauca žurnālistus un nožēloja savu nelokāmo attieksmi attiecībā pret bēgļu politiku, jo ir skaidrs, ka vēlētāji ir pilnībā vīlušies viņas politikā. Iepriekš viņa pārsteidzoši pauda savus uzskatus un nevēlējās no tiem ne pa soli atkāpties. Pēc divām viennozīmīgām vēlēšanām, kur CDU cieta sagrāvi, viņa savu pozīciju nožēlo. Vai tas nozīmē, ka tomēr partijas reitingi ir svarīgāki par bēgļu likteņiem?

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s