Grāmatplaukts

img_20161005_102627
Attēlā redzamās grāmatas nav vis sakrautas mūsu dzīvoklī, bet gan kāpņu telpā. Mūsu mājas kāpņu telpā.
Tieši pirms gada mēs ienācām mūsu pašreizējā dzīvoklī. Mēs pārņēmām dzīvokli ar vēsturi, taču tikai vēlāk sapratām, ka pārņēmām arī visu māju ar tās iedzīvotājiem. Lielākā daļa īrnieku mājā ir vismaz 10 un vairāk gadus. Mēs esam jauniņie, taču šķiet, ka mums izdevies labi integrēties. Mēs paši esam sadraudzējušies ar mājas iedzīvotājiem, un arī bērni ir atraduši jaunus draugus mūsu vairāk nekā 100 gadus vecajā mājā.
Bet sabiedrībās, kuras daļas viena otru ilgi pazīst, ar laiku izveidojas dažādi noteikumi un nerakstīti likumi. Mūsu izaicinājums ir šos noteikumus uztvert un integrēties. Protams, ne viss ir jāpieņem, bet ir vairākas labas tradīcijas, kas mājas iedzīvotāju starpā ir izveidojušās, kā piemēram kopīga grilēšana, īsa ciemošanās vienam pie otra un pat kopīga muzicēšana. Par to bijām rakstījuši jau ilgāku laiku atpakaļ.
Un vēl ir tradīcija apmainīties ar lietām. Laiku pa laikam kāds izliek savus vecos diskus un grāmatas, izlasītus žurnālus vai avīzes, un citi mājas iemītnieki tās var paņemt. Tā arī šīs grāmatas, kas redzamas attēlā.
Tāda kopdzīve daudzdzīvokļu mājā var vienlaicīgi būt gan iespēja, gan apgrūtinājums. Tai ir savs šarms, ja ir laba māja un labi kaimiņi. Tas ir posts, ja kaimiņi ir egoistiski. Kad mēs ar Kati domājam par nākotnes dzīvošanu Latvijā, šis jautājums arī nonāk dienas kārtībā – vai foršāk būtu mājā, vai dzīvoklī? Šķiet, ka viennozīmīgu atbildi uz šo jautājumu dot nav iespējams.
Berlīnē beidzot ir iestājies rudens. Mēs pavadījām lielisku nedēļas nogali Ercgebirgē, kalnainā apvidū netālu no Berlīnes, kur visiem ļoti patika, un atgriežoties mājās, apkure jau bija pieslēgta. Un tas arī ir nepieciešams. Septembris šogad bija izcils mēnesis. Mēs esam iegājuši rudens darbu un pienākumu fāzē. Pamošanās no rītiem kļūst aizvien grūtāka, jo ārā jau ir tumšs, kad man sešos nozvana telefons. Nepieciešams daudz gaismas. Tas palīdz.

Advertisements

4 thoughts on “Grāmatplaukts

  1. Šāda vai līdzīga apmaiņa ar grāmatām, šķiet kļūst aizvien populārāka.Un ne tikai vienas mājas ietvaros. Rīgā, Marijas ielā 13 pie nama šiltīte vēsta “Otrā elpa”. Pirms kāpt augšā uz dažādu mantu apmaiņas veikalu, plašajā kāpņu telpā izvietoti plaukti un galdi grāmatām. Vieni nes no mājām literatūru un atstāj , ja uzskata, ka pienācis laiks to “atdāvināt ” citiem. Citi atkal stiepj mājās tās grāmatas, kuru viņu bibliotekā nav .. Es tur esmu atradusi īstas pērles!. Kaut arī esmu nosolījusies šim namam iet garām tajā neiegriežoties…

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s