Rūdas kalni

Izrādās, ka manis vakar izmantotais nosaukums – Ercgebirge – latviešu valodā neeksistē. Kaut gan daži tūrisma portāli latviski šo vietu arī nosaukuši par Ercgebirgi, pareizais nosaukums ir Rūdas kalni. Tā kā tas ir nepilnu 300 km attālumā no Berlīnes, Rūdas kalni ir pateicīgs nedēļas nogales izbrauciena galamērķis. Mēs gan tur bijām pirmo reizi un uzreiz konstatējām – daudzi reģioni Austrumvācijā ir pilnīgi nenovērtēti. Arī šis. Kaut arī tas kļūst aizvien populārāks, apmeklētāju skaits tur varētu būt krietni lielāks, jo izklaižu un atrakciju skaits ir liels un interesants.
Rūdas kalni, kā jau nosaukums stāsta, ir kalnains apvidus starp Vāciju un Čehiju, kur pirms aptuveni 800 gadiem ticis atrasts sudrabs, un tā tas ir turpinājies vēl aptuveni piecus gadsimtus. Paralēli sudrabam tad tika meklēti arī atsevišķi pusdārgakmeņi vai citas noderīgas lietas.
Viena no atrakcijām ir šaursliežu dzelzceļš, kas uzved pasažierus augstākajā Rūdas kalnu virsotnē – Fichtelberg.

SAMSUNG CSC
Mūsu ceļojums iesākas stacijā Cranzahl
SAMSUNG CSC
Dzelzceļš un ogļu smaka – tās ir nesaraujamas vērtības.
SAMSUNG CSC
Vilcienu vagoni gan savienoti bez pārejām, taču biļešu kontrolieres veiksmīgi spēja pāriet brauciena laikā no viena vagona uz otru.
SAMSUNG CSC
Oberwiesenthal ir iecienīts slēpošanas kūrorts.

Vilciena galamērķis gan bija pietura ar nosaukumu Oberwiesenthal. Pēdējie 300 metri līdz kalna virsotnei jāveic ar krēslu liftu.

SAMSUNG CSC
Kalna galotnē iespējams nonākt gan ar  krēslu liftu, gan gaisa tramvaju. 
SAMSUNG CSC
Esam augšā!

Kaut arī bildē smuki un salīdzinoši silti, trīs dienas vēlāk šeit jau bija uzsnidzis pirmais sniegs. Šogad pirmais Vācijā.

SAMSUNG CSC
Pēc brīža ar to pašu krēslu liftu dodamies atpakaļ uz miestu.

Kā izrādās no Oberwiesenthal līdz Karlovy Vary ir tikai 30 kilometri. Tā arī izdomājām dienas otro pusi pavadīt tur.

SAMSUNG CSC
Šīs plānās vafelītes esot tipisks Karlovy Vary produkts. Tāpat kā liķieris Becherovka.
SAMSUNG CSC
Bohemiešu stikla veikali.

Vēl nekad nebijām šajā pilsētā bijuši, un no tiesas bijām pārsteigti par lepnajām ēkām, smalkajiem restorāniem un daudzajiem apmeklētājiem. Ļoti daudz uzrakstu krievu valodā. Vēlāk izlasīju, ka vairāk nekā puse no smalkajiem SPA hoteļiem šajā pilsētā pieder krieviem.

SAMSUNG CSC
Siltie avoti un atmosfēra kā smalkākajās Francijas pilsētās. 
SAMSUNG CSC
Grand Hotel Pupp – viens no lepnākajiem visā miestā.

Kaut kā visa atmosfēra šajā pilsētiņā mums likās pazīstama un vienlaicīgi ievelkoša. Kaut kur tas viss jau redzēts? Vai kādā filmā? Tik tiešām! Gan Džeimss Bonds ir ticis tur filmēts, gan noskaņa un grand hotel aura ir bijuši arī par iedvesmu filmai Grand Budapest Hotel.

SAMSUNG CSC
Viena no daudzajām raktuvēm, kas atvērtas publiskai apskatei.

Bet Rūdas kalnu apmeklējums nebūtu pilnvērtīgs, ja mēs neapmeklētu raktuves. Visā reģionā ir samērā daudzas, kuras iespējams apmeklēt. Noklausoties 1,5 stundu garo ekskursiju cauri šaurajiem un slapjajiem tuneļiem, mūsu viennozīmīgais secinājums – tas ir bijis neizsakāmi grūts darbs! Aptuveni 4 mēnešus gadā strādnieki ir dzīvojuši bez saules gaismas. Runa ir par rudens un ziemas mēnešiem, kad darbs raktuvēs ilga aptuveni 10 stundas, un saule vēl nebija uzlekusi, kad strādnieks nogāja pazemē, un bija jau norietējusi, kad viņš atkal iznāca virs zemes.

SAMSUNG CSC
Rotaļlietu pilsēta – Seiffen

Ercgebirges reģions visā Vācijā ir populārs ar koka rotājumiem un rotaļlietām, kas šeit ir radušās. Te ir radies īpašs apstrādes un virpošanas veids kā arī unikālas rotaļlietas, kas iekarojušas pēc tam arī visu pasauli. Kā piemēram slavenais riekstkodis.

SAMSUNG CSC
Riekstkožu joga.
SAMSUNG CSC
Ļoti daudzas krāsainas, bet arī dārgas koka figūriņas iespējams ieraudzīt daudzajos rotaļlietu pilsētas Seiffen veikaliņos.

Mūsu brauciens noslēdzās pilsētā Freiberg, kas bija iesākums Rūdas kalnu raktuvju bumam. Bet mūsdienās tur ir sastopams muzejs Terra Mineralia ar vienu no lielākajām minerālu ekspozīcijām pasaulē.

SAMSUNG CSC
Lai būtu efektīvāk, fotoaparāts pielika blink-blink efektu. 
Advertisements

One thought on “Rūdas kalni

  1. Atpakaļ ziņojums: Interesantie raksti #7 |

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s