Sajust ķermeni

Sajust savu ķermeni. Sagadīšanās pēc skatījos savas fotogrāfijas, kas uzņemtas vairāk nekā pirms 10 gadiem. Es biju jaunāks, taču ne staltāks. Biju resnāks. Atceros savus ēšanas paradumus, salīdzinu tos ar tagadējiem, un varu tikai secināt – tajā laikā es nesajutu un neieklausījos savā ķermenī. Tajā, kas tam ir vajadzīgs un kas nav vajadzīgs. Cik daudz pārtikas, kāda pārtika, cik daudz kustības, kādas kustības? Turklāt jāatzīmē, ka es jau nekad uzdzīvotājs neesmu bijis. Kāpēc ir tā, ka lielākā daļa no mums tikai ar vecumu iegūst šo sajūtu? Acīmredzot tikai ar vecumu mūsos veidojas sajūta par to, kas mums katram ticis dots, un tā nu reiz ir, ka mūsu ķermenis ir viena no šīm dāvanām.
Varu droši apgalvot, ka tagad daudz vairāk nekā pirms 10 gadiem jūtu to, kas manam ķermenim ir nepieciešams. Kad ir vajadzīgs vairāk miega, kad es varu to vairāk noslogot, kad man ir nepieciešami kādi speciāli pārtikas produkti un kad ir jādzer vairāk ūdens. Kādreiz tie vadmotīvi bija nevis iekšējā balss un sajūta, bet negausīga rīšana. Un nav jau tā, ka kādreiz es ēdu labāk. Esmu šodien iemācījies ēst mazāk un labāk.
Un varu tikai vēlreiz atkārtot, ko esmu teicis šeit agrāk – ja man kāds prasītu, kas manā skatījumā ir viens no svarīgākajiem veselīgas un pilnvērtīgas dzīves aspektiem, tad pirms ēšanas un kustību samērības, pirms izglītojošu grāmatu lasīšanas un gudru video skatīšanās, es teiktu ūdens. Dzeriet vairāk ūdens. Attīstiet sevī slāpju sajūtu. Es šo sajūtu esmu attīstījis, pateicoties regulārai skriešanai. Un, ja šī sajūta būs attīstījusies, nebūs jāskaita 1,5 vai 2 litri ūdens dienā. Un vēl ir triks – jāskatās urīna krāsa. :) Ja ir gaišs, tas nozīmē, ka organismam ir pietiekami daudz šķidruma.
Studijā bija hobijdziednieks Helmuts. :)

Advertisements

2 thoughts on “Sajust ķermeni

  1. Tik tiešām, Helmut, vērtīgas un viedas atziņas ! Izskatās, ka hobijdziedniekam bijusi iespēja papētīt ne tikai savu ķermeni, bet arī Latvijā pašlaik populāro žurnālu ” Ko ārsti tev nestāsta”…

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s