Pie ziemeļu kaimiņiem 

Igaunija. I-G-A-U-N-I-J-A….Te viss notiek laikā. Satiksme uz ceļiem ir lēna. Kāds varētu teikt- kāds brīnums, ka lēnām. Tie taču igauņi! Cits teiktu – viņi uz ielas ir ļoti disciplinēti. Es pieslienos tiem otrajiem. 
Igaunijā savā mūžā līdz šim biju tikai vienu reizi – 90to gadu sākumā Tallinā. Ceļā uz Norvēģiju, kad ar prāmi kopā ar orķestra biedriem kuģojām no Tallinas. Pašlaik esam nonākuši Sāremā un jūtamies kā tipiski tūristi. Un es varu teikt – par Igauniju man nav gandrīz nekāda praktiska priekšstata. Tikai presē iegūtais. Internetu te dalot spaiņos ik uz stūra! Bet mūsu priekšstats, ceļojot no Valmieras uz Sāremā ir, ka cilvēku un automašīnu šeit ir vēl mazāk nekā Latvijā. Arī 300 ceļa kilometri mums izvērtās vairāk nekā piecu stundu braucienā. Vācijā es no Berlīnes būtu jau gandrīz Minhenē nonācis. Bet laiks ir burvīgs. Neviena mākonīša, saule visas dienas garumā. Līdz ar to arī viss brauciens nav nemaz tik mokošs.

Mēs ar Kati jau spriedām – oktobra beigās braukt uz Igauniju – tas nav prātīgi, un Eiropā, šķiet, nav daudz vietu, kur varētu būt draņķīgāks laiks kā šeit, bet esam patīkami pārsteigti par burvīgo laiku un arī pietiekami silto temperatūru. Bet, ja oktobrī braukt uz Igauniju, tad uz spa, jo tās lietas Sāremā ir populāras. Nesezonu izmanto igauņi paši kā arī latvieši, kuru šeit ir pietiekami daudz. Arī mūsu jaunieši, kuri gaitenī pie lifta jau paspēja sasist alkohola pudeles, iepirktas tuvējā veikalā, lai vakars nebūtu tik garlaicīgs. Un savā ziņā jauniešus var saprast – Kuresāre trešdienas vakarā noteikti nav ballīšu galvaspilsēta. Te nekas nenotiek, krodziņi ir tukši un dārgi. Principā vakariņas četriem maksā tikpat cik Berlīnē. Divās izmēģinātajās vietās diemžēl arī kvalitāte ir mērena. Spa ir foršs. Dažas pirtis, daži baseini, ūdens aerobika, kurā Marta piedalījās gandrīz divu stundu garumā un kopā ar igauņu kundzītēm izpildīja visdažādākās lietas, kļūstot par ūdens Džeinu Fondu. Es devos uz tvaika pirti. Šīm pirtīm ir viens trūkums- ja pirts iet uz pilnu klapi, pa caurspīdīgajām durvīm neredz, kurš iekšā, un tikai pēc ieiešanas konstatēju daudz apaļīgu sieviešu miesu klātbūtni. Iespiedos stūrīti un klausījos igauņu konversācijas. Ārā iet nebūtu džentlmeniski.

Pašlaik skatos kā Barselona spēkojas ar Mancester City. Ar igauņu komentāriem. Valoda kā mūzika skan ausīs, taču saprast to nav iespējams. Par laimi futbols tāpat kā mūzika un mīlestība ir staptautiska valoda. Uz to tad arī jāiedzer. Terviseks! 

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s