Mūzikas sadusmots

Berlīniešiem vai Berlīnes viesiem ierasta situācija – tu sēdi metro, garlaikots skaties vai nu telefonā, vai pa logu, ja metro tieši neatrodas tunelī, kad pēkšņi iesāk spēlēt dzīvā mūzika. Tu neesi piefiksējis kā iepriekšējā pieturā ir iekāpuši trīs čigān-rumāniski-bulgāriska paskata jauni vīrieši ar pārnēsājamo tumbiņu. Parasti viens spēlē klarneti, otrs grabina tamburīnu, trešais atbildīgs par naudas iekasēšanu. Tiek ieslēgts pleibeks, un aiziet! Klarnete ieskandina visu metro vagonu, taču ne par skaļu, atskan vai nu džeza klasika, vai sirdi plosošas romances izpildītas balkāniskā stilā. Vīrs ar papīra glāzīti rokā, atņirdzis zobus pieklājīgā smaidā, iet starp garlaikotajiem pasažieriem un ievāc nodevu. Dažkārt pieklājīgi, dažkārt ļoti uzstājīgi, tieši deguna priekšā pakratot glāzīti ar eiro monētām iekšā.
Mani draugi zina, cik svarīgs elements manā dzīvē ir mūzika, taču šajā brīdī tā mani sadusmo. Mani sadusmo “mūziķi”, kuri kariķē izcilus skaņdarbus, mani sadusmo pats fakts, ka rītu man ir jāiesāk ar When the saints go marching in, un tad man vēl par to ir jāmaksā. Ja gribu klausīties mūziku, eju uz koncertu. Vai apstājos pie ielu mūziķa, ja man patīk, ko viņš dara un ir noskaņojums klausīties. Bet savādāk, ja šaurā bezgaisa telpā atskan mūzika, ar kuru it nemaz neesmu rēķinājies.
Dažkārt šie mūziķi  pat tīri labi spēlē. Mēdz jau teikt, ka čigāni ir ļoti muzikāla tauta, bet domāju, ka lielākai daļai mūzika ir tikai veids kā pēc iespējas ātrākā laikā nopelnīt maksimālu naudas summu, neiedziļinoties mākslinieciskajās vai emocionālajās vērtībās.

Reabilitēšu šo diksilenda klasiku ar smuku versiju:

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s