Ko dāvināt Ziemassvētkos?

img_20161123_141032_resized_20161123_023355251
Domāju, ka šī tēma pašlaik daudziem no mums ir aktuāla. It sevišķi, ja mājās ir bērni. Mums šī tēma tiek pēdējās dienās ļoti aktīvi pārspriesta, jo realitāte ir, ka viņi paši nezina, ko gribētu Ziemassvētkos. Ir dažas vēlmes, kuras dažādu iemeslu pēc realizētas netiks, jo tās lielākoties ir lielas un dārgas.
Vācijā izplatīta ir dāvanu sarakstu sastādīšana. Bērns raksta vēstuli Ziemassvētku vecītim ar savām vēlmēm. Šīm vēstulēm būtu jākalpo kā špikerim vecākiem, taču būsim reāli – kas tās ir par vēlmēm, kuras nezina vecāki, bet uzzinās Ziemassvētku vecītis? Arī bērns nonāk stresa situācijā, jo vēstule vecītim jāraksta, taču reālu un tveramu vēlmju bērniem nav. Talkā tiek ņemti bērnu spēļu preču veikali, kuru katalogi sagadīšanās pēc tiek izsūtīti pirmssvētku laikā un stāv kā Bībeles uz galdiem un plauktiem, lai sīkie varētu smelties iedvesmu. Un viņi smeļas. Sasmeļas tā, ka vēstule vecītim ir pilna ar mantām, kuras pat ne mazākā mērā nav bijušas bērnu vēlmju sarakstā.
Vispār tas ir traks laikmets. Bērniem principā ir viss, ko viņi vēlas. Gan tāpēc, ka mūsu paaudze kopumā ir mazliet turīgāka par mūsu vecāku paaudzi kā arī tāpēc, ka mūsdienās bērniem ir pieejamas visneparastākās mantas un izklaides. Pat vēl trakāk. Piedāvājums pārsniedz pieprasījumu. Bērns nezina ko pieprasīt, tāpēc ņem talkā mantu katalogu, kas ir pilns ar lētiem un pilnīgi nevajadzīgiem draņķiem.
Sabiedrības spiediens ir liels, jo tradicionāli Ziemassvētki ir brīdis, kad bērni tiek apbērti ar dāvanu kaudzēm. Nav labi, ja mantu ir mazāk nekā citiem. Un tikai mēs, lielie, ar savu “veselīgo” domāšanu varam paskaidrot, ka tev visa kā ir gana, ka bērni Āfrikā priecājas par cukurgailīti, un es kādreiz sapņoju, ka man dāvanā būs Imanta Ziedoņa “Krāsainās pasakas”. Tie visi ir argumenti, kuri lielākoties nestrādā. Jo Hansam būs tačhendijs (mobilais tālrunis), Annai Bārbijas pils un Fredrikam pleisteišens. Kā viņi vispār to zina, kas būs Hansam, Annai vai Fredrikam? Vai tie citi vecāki bērniem visas šīs lietas ir apsolījuši? Vai tad Ziemassvētku brīnums kā šķira neeksistē?
Labi, nav ko gausties. Jāpastudē aktuālais rotaļlietu kataloga piedāvājums. :)

Advertisements

One thought on “Ko dāvināt Ziemassvētkos?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s