Pudeles griešana

img_20161213_074709_resized_20161213_023055188
Kurš gan to nav darījis – uz galda, grīdas vai krēsla. Vidū novietota pudele, apkārt sasēdušies jaunieši, pudele iegriezta, un atkarībā no spēles dalībnieku vecuma, dzimumu piederības un hormonu daudzuma, tiek veiktas dažādas manipulācijas.
Ir 21. gadsimts, un pudeles griešana ir ieguvusi citu nozīmi. Tā netiek griezta horizontāli, bet gan vertikāli, tai ir anglisks nosaukums bottle flip, un uz to pilnībā attiecās budistu paruna – mērķis ir ceļš, jo tieši veids un vieta kā šī pudele tiek griezta, ir izšķirošais, nevis tas, kas notiek pēc pudeles pagriešanas. Kaut arī līdz galam taisnība tā nav – moderni pudeļu griezēji visu filmē un pēc tam to liek jūtubā. Bučas gan par pudeļu griešanu viņi nedabū, toties vispasaules elektroniskās mediju vides neviltotu atzinību.
Katrā ziņā arī mūsu mājā pudeles tiek grieztas. Turklāt pēc pilnas programmas. Skaidrs, ka galvenais griezējs ir deviņgadīgais skolnieks, kurš šo sērgu ievazāja, bet pie griešanas esam tikuši mēs visi.
Pašlaik Džo savu kabatas naudu investē pudelēs, jo, lai uztaisītu īstos flipus, visas pudeles neder. Piemēram šodien viņš uz skolu aizgāja ar trīs puspilnām ūdens pudelēm. Katrai savādāks tilpums un dibens. Īpaši labi esot tad, ja pudeli var uzflipot kaut kur augšā. “Uzflipot” nozīmē, metot pudeli, piemēram, uz skapja, tā apgriež gaisā vismaz vienu pilnu griezienu un piezemējas uz dibena.
Šī nodarbe ir pārsteidzoši primitīva, bet laikam tāpēc arī tik populāra. Un tā ir kā semočkas vai čipši – vēl vienu, vēl vienu, vēl vienu, un tad pārtraukšu. Nē, vēl vienu. Jo pie katra metiena, kas nesanāk, ir sajūta, ka tas tūlīt sanāks, līdz ar to metieni atkārtojas un atkārtojas.
Ja neesat vēl mēģinājuši, izdariet. Pamācību internetā ir ļoti daudz. :)
Un pudele, kas redzama attēlā, pēc speciālistu sprieduma, nav flipošanai nav ideāla.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s