Latvieši vainīgi

Tikko noklausījos Krievijas ziņas. Gan par notikumiem Sīrijā, gan aktualitātēm sportā.
Klausoties, kas tiek stāstīts Krievijas iedzīvotājiem, cilvēks ir spiests nonākt tādā kā paralēlā pasaulē – pasniegtais viedoklis ir diametrāli pretējs. Tas nav tā kā Vācijā vai ASV, kur cilvēki krāso ar zaļo krāsu, un viens izvēlas tumšākus, bet cits gaišākus toņus. Pēc tam strīdas par tiem, pārmet viens otram bezgaumību. Krievijas gadījumā zaļās krāsas vietā ir paņemta sarkanā. Un tas nozīmē, ka pat nav vienas krāsas gammas, par kuru diskutēt.
Protams, es neesmu tik naivs, un ir skaidrs, ka arī mediji mūsu demokrātiskajā pasaulē ir tendenciozi, vienīgi to apmēru grūti saprast.
Dramatiski ir, ka visa pasaule vēro notiekošo Sīrijā, redz cilvēkus, kas iet bojā, bet Vācija turpina eksportēt gāzi no Krievijas.
Ar sporta ziņām ir mazliet savādāk. Tur mēs varam daudz dabiskāk iejusties vienas puses ādā. Un Krievijas ziņās dopings kā problēma tik pieminēts tikai vienā teikumā. Galvenais iemesls, kāpēc pasaules federācija sacensības pārnesusi, esot ekonomisks. Un Dukurs seniors ir galvenais vaininieks. Viņš to esot iesācis, lai vairāk komandas novirzītu uz trenēšanos Siguldā, nevis Sočos. Respektīvi viņam padomā bija ekonomiskas intereses. Cilvēkiem tiek pasniegts, ka federācija esot apšaubījusi Soču trases kvalitāti nevis sportistu urīna analīzes. Video sižetā tika parādīta kaut kāda vairākus gadus veca intervija ar Daini Dukuru, bet acīmredzams, kā viss sižets ir vienkārši safabricēts.
Es arī Dukuru vietā uz sacensībām Krievijā vairs nekad nebrauktu, jo iespēja, ka kādam no viņiem pēkšņi būs aizliegtas vielas asinīs, ir ļoti liela. Diemžēl Krievijas draugi jau ir visās sporta organizācijās, un tikai cerams, ka kāds organizētājs vai neatkarīgais dopinga kontrolētājs citur pasaulē, par ĻOTI lielu naudu neizdomās tomēr noviltot Martina Dukura asinsanalīžu rezultātus. Tad būtu skaidrs, ka Dāvids pret Goliātu tomēr pazaudētu.

Advertisements

3 thoughts on “Latvieši vainīgi

  1. dopings, protams, nav problēma tikai Krievijā, bet ir atšķirība vai to atbalsta valsts, sākot ar ”prezidentu”. Būtu priecājušies, ka ļāva piedalīties vasaras olimpiskajās spēlēs vispār, kas loģiski arī tika pasniegts ziņās pa savam

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s