Piens vs. piens

cof
“Vainīgā” piena paka

Tas notika gada sākumā. Pēc mūsu atbraukšanas no Latvijas.
Kā ierasts, no Latvijas mēdzam atvest produktus, kurus esam paši iecienījuši un kurus Vācijā nav iespējams nopirkt – labus kartupeļus (vedam vismaz 20 kg), Ķelmēnu maizi, kura tiek sasaldēta, “Cūku limonādi” (lasītājiem, kuri nezina, ko mūsu bērni apzīmē ar šo nosaukumu, tas jāuzmin) kā arī dažus citus sīkumus. Tā kā svētku laiks sanāca tieši nedēļas nogalē, atvedām arī pirmās nepieciešamības produktus. Tai skaitā pienu. To, kas redzams attēlā.
Braucot uz kādu laiku prom, cenšamies ledusskapī atstāt pēc iespējas mazāk produktu, taču šoreiz bija saglabājusies pusatvērta Berlīnē pirkta ekoloģiskā piena paka. Tātad, ledusskapī ir divas piena pakas – vācu un latviešu. Abas ekoloģiskas.
5. janvāris. Bumm! Latvijas piens ir saskābis. Uz piena pakas derīguma termiņš – 5. janvāris. Vēl iepriekšējā dienā piens bija dzerams.
5. janvāris. Bumm! Vācijas piens NAV saskābis. Uz piena pakas derīguma termiņš – 29. decembris. Vēl iepriekšējā dienā un arī nākamās divas dienas piens bija dzerams. Kamēr tas izbeidzās.
Kaut kā tas nelīmējas kopā. Vai nu piens tiek atšķirīgi ražots, vai atšķirīgi marķēts, bet tas būtu tikai dabiski, ja pienam būtu derīguma termiņš, jo tas ir organiski ļoti aktīvs produkts. It sevišķi jau tā tam vajadzētu būt ar ekoloģiski ražotu pienu. Vispār saskābis piens ir agregātstāvoklis, kuru Vācijā tikpat kā nav iespējams piedzīvot. Ne tāpēc, ka piens tiek izdzerts pirms derīguma termiņa beigām. Ja piens ledusskapī stāv daudz ilgāk nekā tam vajadzētu stāvēt, tas kļūst rūgts, dažkārt sīki graudains, bet ļoti reti tā pa īstam skābs. Atceros no savas bērnības, ka mēdzu pienu pirms lietošanas īsi paostīt, jo saskābšana to piemeklēja pamazām, un savu degunu biju uztrenējis šo procesu pamanīt laicīgi.
Jā, kādreiz viss bija savādāk! Laikam arī govis, kuras deva pienu, jo īpašības, kuras pienam kādreiz bija dabiskas, mūsdienās, sevišķi valstī, kurā es pašlaik atrodos, ir zudušas.

Advertisements

One thought on “Piens vs. piens

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s