Vācieši un hokejs

cof
11 tūkstoši skatītāju skaitās vidēji labi apmeklēta spēle Berlīnē.

Vācieši ir lieli sporta fani. Protams, visam pa priekšu iet futbols, taču viņi labprāt skatās gandrīz jebkuru sporta veidu, kas tiek rādīts televīzijā. Sevišķi labs piemērs ir, kad ziemā valsts televīzija nedēļas nogalēs pārraida ziemas sporta veidus praktiski visu nedēļas nogali. Kamaniņas, bobslejs, biatlons, tramplīnlēkšana, divcīņa, klasiskā slēpošana, slaloms, nobrauciens ir tikai dažas no lietām, kas “piesien” vāciešus pie TV ekrāniem visas sestdienas garumā. Bet arī hokejs Vācijā kļūst aizvien populārāks. Vācijas hokeja līga pēdējo gadu laikā ir “izspiedusi” basketbolu no drošām pozīcijām, un komandu sporta veidu vidū ieņem trešo vietu. Pirmajā vietā ar milzīgu atrāvienu ir futbols visā tā izpausmēs. Otrajā – grūti uzminams – rokasbumba. Un trešajā seko hokejs pirms basketbola. Jāteic gan, ka vācieši ir ļoti lieli individuālo sporta veidu cienītāji, tāpēc, piemēram, otrs populārākais sporta veids, visu sporta veidu konkurencē, ir bokss. Trešajā vietā ir tramplīnlēkšana (ar slēpēm) un ceturtajā autosports. Pilnīgi neticami fakti!
Bet vakar es biju aizgājis uz hokeju. Viena mūsu sadarbības organizācija, kuras abi pārstāvji ir milzīgi hokeja fani, ir iegādājušies abonementus un regulāri aicina uz spēlēm dažādus cilvēkus. Vakar paveicās man. Berlin Eisbären vs. Düsseldorfer EG.
Berlīnes komanda, kura ir bijusi vairākkārtējā Vācijas hokeja līgas čempione, pašlaik mīņājās ap play off zonu, līdz ar to vakardienas spēle bija ļoti svarīga, jo arī Diseldorfa nav zaudējusi cerību ietikt nākamajā kārtā. Berlīne spēli uzvarēja, visiem gandrīz 11 tūkstošiem skatītāju bija priecīgs prāts (Nē, visiem nē, jo bija arī Diseldorfas fani), un man par hokeju Vācijā palika tikai labākie iespaidi. Daudzi skatītāji ļoti labi orientējas spēlē un arī pasaules hokejā. Nonācu īsā sarunā ar man blakus sēdošo fanu, kurš, cik var spriest, regulāri apmeklē spēles, un viņš ļoti labi zināja situāciju ap Latvijas izlasi kā arī dažiem svarīgākajiem Latvijas spēlētājiem.
Ar to es gribu teikt – pasaules čempionāts hokejā šogad notiks Ķelnē, un tieši tur es pirms aptuveni 15 gadiem piedzīvoju pirmo pasaules čempionātu savā mūžā. Toreiz bija daudz ārzemju fanu, jo hokejs vēl ne tuvu nebija ieguvis to statusu kā pašlaik. Neatlieciet biļešu iegādes uz pēdējo brīdi, jo iespējams, ka Latvijas spēles redzēt gribēs arī hansi, andreasi, haikes un bērbeles.

Advertisements

2 thoughts on “Vācieši un hokejs

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s