Noklausoties Eirovīzijas atlases

Nu es dzirdēju vismaz divas – latviešu un vācu. Tik ļoti dažādas. Gan dziesmas, gan koncepti. Varētu šķist, ka Supernova ar divdesmit skatītājiem, diviem pusprofesionāliem raidījuma vadītājiem un vienu bebri ir tāda lauku kluba ballīte, salīdzinot ar Vācijas atlases šovu, kuru noklausījās vismaz 1000 cilvēku klātienē, no kuriem vismaz puse noteikti bija geji un kuru vadīja viena no vislabākajām vācu moderatorēm, taču man tā nešķiet. Šo šovu budžeti ir nesamērīgi. Pieņemu, ka Vācijas šova vadītājas Barbara Schöneberger takse bija lielāka par visu kopējo Supernovas budžetu, taču par dziesmu un dziedāšanas kvalitāti tas neizsaka neko. Turklāt Vācija jau vismaz trešo gadu pēc kārtas izmanto pilnīgi dīvainu konceptu, kurā uzvarējušās dziesmas pēdējos divos gados ir ieguvušas pēdējo vietu. Jāteic gan, ka šajā gadā atlasītā dziesma, kaut arī nav man tuvākais žanrs, visdrīzāk iegūs diezgan augstu vietu, jo tai piemīt šī neizskaidrojamā Eirovīzijas hromosoma.
Bet no visām 22 Supernovas dziesmām kādas 4 vismaz man liekas kvalitatīvas un interesantas. Un te arī sākas tā mūzikas mistērija. Uz vienas skatuves izskan dziesmas, kuras ir sacerējuši mūzikas miljonāri un tādas, kuras radītas Maskačkas divniekā. Un tā viena nav labāka par otru. Tā taču ir demokrātijas paraugstunda! Kādi apstākļi ir vajadzīgi, lai tiktu radītas dziesmas, kas aizskar klausītāju sirdis un prātus?  Domāju, ka apstākļiem nav nekādas nozīmes.
Tāpēc arī Latvijas Eirovīzijas atlasi vērtēju pozitīvi. Lai skan Latvijas atlases dziesma, kas man šajā gadā patīk vislabāk:

Advertisements

4 thoughts on “Noklausoties Eirovīzijas atlases

    1. Obama ist fuer uns Amerikaner eine grosse Ennuaeuschttg. Nichts hat er geschafft. Er ist ins Weisse Haus wie ein Held gezogen, doch seiner Meinung nach, wenn er versagt, muss Bush die Verantwortung tragen. So was macht ein Held nicht. Ein Held tritt an die Macht, heilt das Land und die Wirtschaft, und meckert nicht immer wieder wegen seinem Vorgaenger — so was macht der Feigling Obama immer wieder. Ich schaeme mich einen Feigling an der Macht zu haben.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s