Par vāciešiem un hokeju

img-20170301-wa0007Salīdzinoši nesen par šo tēmu jau rakstīju, taču gribu dažus vārdus vēl piebilst pēc tam, kad vakar vakarā pāris nedēļu laikā jau trešo reizi skatījos Berlīnes Eisbären spēli klātienē.
Hokejs jau vienmēr ir bijis mana sportiskā vājība. Iespējams, ka tas saistīts ar manām pašām pirmajām sportiskajām atmiņām, kad kopā ar tēti sēdējām aurojošā Rīgas Dinamo fanu pūlī. Tas vēl bija tālajos 80tajos. Un vienmēr man ir licies, ka latvieši ir hokeja znatoki un ķenneri. Galu galā, mūsu tautas spilgtākās personības un paraugbērni ir hokejisti, mūsu sirdis katru pavasari atplaukst hokeja ziedos, kad Latvijas izlase cīnās par neizkrišanu no A grupas.
Vācieši un hokejs? Fui, tur taču nekā nav, uzskata daudzi latvieši, taču pēdējo gadu statistika pierāda, ka Vācijas hokeja izlase caurmērā ir bijusi veiksmīgāka par mūsu puišiem. Vienu lietu gan tiešām var teikt – Vācijā trūkst tādu hokeja tradīciju kādas tās ir Latvijā, taču tradīcijas ir vēsture un pagātne. Svarīgi – ko no tā visa var izdarīt mūsdienās. Tā arī vakar, kad trešo reizi skatījos Berlīnes komandas spēli arēnā, kas ar 9500 skatītājiem bija patukša. Tas ir skatītāju skaits, kādu Rīgas Dinamo jau sen nav piedzīvojuši. Protams, Berlīne ir daudz lielāka, taču jāņem vērā, ka vakar vakarā notika arī rokasbumba, kas vāciešu vidū ir populārāka par hokeju kā arī TV rādīja Vācijas kausu futbolā, kas vāciešiem ir reliģija. Turklāt, darbdienas vakari noteikti nav tie labākie sporta izklaižu vakari.
Visi vācieši, kurus man šajos hokeja apmeklējumos ir nācies satikt, hokejā ir ļoti kompetenti. Ļoti! Viņi ne tikai dzer alu, bet tik tiešām labi pārzina, kas notiek uz laukuma. Viņi skatās un analizē, un es domāju, ka iemesls ir vāciešu iedzimtā interese par jebkuru sporta notikumu.
Es pamazām jūtu kā manī atdzimst hokeja piederība. Interese par hokeju kā spēli, ne tikai mūsu valsts izlases panākumiem vienu reizi gadā.
Un hokejs, kas šeit tiek spēlēts, nav slikts. Varbūt tas nav tik tehnisks, jo īstu hokeja virtuozu Vācijas hokeja līgā vēl ir ļoti maz, taču tas ir ļoti ātrs, pietiekami ofensīvs un azartisks.
Tā, apsolos par hokeju tuvākajā laikā vairs nerakstīt. Izņemot, ja vien Berlīnes komanda playoff turnīrā aizspēlēsies ļoti tālu. :)

Advertisements

2 thoughts on “Par vāciešiem un hokeju

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s