Streikojam, neguļam!!!

Berlīnes lidostas jau atkal streiko. Ja mūs pašus šādas tēmas neskar, izlasām to kā vienkāršu ziņu rindu internetā, taču šoreiz situācija ir citāda, jo opis plānoja pie mums dažas dienas paciemoties. Pēkšņi streiks, kuru sarīkojusi arodbiedrība un 2000 darbinieki, ir kļuvis par mūsu dienas kārtības jautājumu. Ja tā padomā – cik ļoti daudz cilvēku likteņus šāds streiks ietekmē! Un kādi ir šie notikumi un uzdevumi, kuri jārisina, ņemot talkā lidmašīnas savienojumus? Ir cilvēki, kuri ar lidmašīnu uz darbu dodas kā ar autobusu, ir tādi, kas, varbūt, lido uz savām kāzām, kāds varbūt uz bērēm, cits visu gadu krājis naudu, licis eiro pie eiro, lai aizlidotu pavasara atvaļinājumā, vēl kādam citam, varbūt, nepieciešamas orgānu transplantācijas. Ap 700 lidojumu dienas laikā nevar piezemēties abās Berlīnes lidostās. Tie ir aptuveni 70.000 cilvēku, kuru likteņi dienās laikā iegūst citu pavērsienu.
Bet es nekādā gadījumā nekritizēju streikotājus. Vidēji 11 eiro stundā nopelna lidostas darbinieki pie drošības kontroles, check-in lodziņa utt Berlīnes lidostās. Viņi vēlas 12 eiro stundā. Man ir grūti izvērtēt, vai tas ir daudz, vai maz, jo mēs jau zinām, cik šādi skaitļi ir relatīvi. Katrā ziņā, tiem, pret kuriem streiko, ir sliktas pozīcijas, jo kopumā visbiežāk streiks jau savu mērķi panāk. Vismaz kaut kādā līmenī, bet tomēr korekcijas ievieš.
Kā darīt, lai šāda situācija līdz streikam vispār nenonāktu?

Advertisements

One thought on “Streikojam, neguļam!!!

  1. Neapšaubāmi , var saprast streikotājus, kuri vēlas 11 eiro vietā par stundu “izsist” 12…Taču vēl vairāk var saprast to cilvēku sarūgtinājumu, kuri ieplānojuši tajā dienā un stundā pacelties lidmašīnā, lai steigtos pie saviem mīļajiem. Kā šajā gadījumā : viens “opis” neaizlidoja uz Berlīni, bet otrs “opis” netika projām no Berlīnes uz Rīgu – nācās ar vilcienu doties uz Hamburgu, lai aizlidotu uz dzimto pilsētu… Ceļā tika veltīgi izšķiestas daudzas stundas un nervu šūnas. Žēl, ka tie kas streiko, par tādiem “sīkumiem” neaizdomājas…

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s