Aizvakardienas putra

Silta, veselīga un garšīga – aizvakardienas auzu pārslu putra

Tā nu es te sēžu – klusumā, ar aizvakardienas putras bļodu rokās. Auzu pārslu putra, kuru Kate sestdien vārīja, taču paliela piciņa palika pāri, un, tā kā mēs esam aizvakardienas bērni, kas cenšas neko laukā nemest, savukārt svētdienas ir pankūku dienas, putra šodien atceļojusi līdz uz biroju. Ar pienu uzsildīta un brūno cukuru virsū – arī aizvakardienas putra ir ļoti garšīga.
Uz aizvakardienas mūzika? Čikāgas piecīši. Vienalga, kā mēs to mūziku kvalitatīvi vērtējam no mūsdienu pozīcijām, aizvakar bez šīs mūzikas Atmodas laiks nemaz nebūtu iedomājams. Vai jauns, vai vecs – visi mēs dziedājām Alberta Legzdiņa dziesmas ar lielu pacilātību. Viņš savā ziņā bija pravietis ne savā zemē, tāpēc arī tik ļoti nozīmīgs vismaz divām paaudzēm – manējai un manu vecāku.
Un aizvakardienas kino? Jau pirms vairākām nedēļām, kad meklējām bērniem pozitīvu emociju kino par dzīvniekiem, nonācām pie 25 gadus vecās filmas par suni vārdā Bēthovens. Neskatoties uz smieklīgajām frizūrām, Martai filma tik ļoti patika, ka vakar viņa izdīca otro filmas daļu, kas uzņemta gadu vēlāk. Es precīzi neatceros pirmo reizi, kad redzēju šo filmu, taču videofilmu vakaros “maķ tvaju” tulkojumā šo filmu rādīja kopā ar Rembo un softporno. Smējās gan pieaugušie, gan bērni.
Tik daudz forša ir aizvakardienā. Galvenais, lai mēs nepazaudētu ar to saikni.

Advertisements

One thought on “Aizvakardienas putra

  1. Šovakar LTV 1 pārraide” Latvijas sirdsdziesma” galvenokārt bija veltīta mūsu iemīļotā Alberta Legzdiņa piemiņai. Lai arī tā ir pagātne, lai tā ir vakardiena, (aizvakardienas putra ),vienalga bezgalīga smeldze pārņem dvēseli, kad aiziet tādi cilvēki,kuri tik daudz prieka un siltuma ar savām dziesmām ienesa mūsu (tā laika latviešu jaunatnes ) dzīvē…Mīļie , jaukie “Piecīši “!
    Kā poļu satīriķis Julians Tuvims kādreiz teicis : “Nu gan sākuši mirt tādi cilvēki, kuri agrāk nekad nemira …”

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s