Pavāršovi ir tikai šovi

Lieldienas tuvojas

Par pavārēšanu (kā Marta mēdz saukt ēdienu gatavošanu) varētu daudz runāt. Galu galā, vismaz viens mūsu ģimenes loceklis ar to nodarbojas profesionāli, tāpēc šī tēma ir svarīga ikdienas daļa. Un kas notiek TV? Vācijā katru dienu ir pavāru šovi visām gaumēm un noskaņojumiem. Veikali pilni ar pavārgrāmatām. Varētu domāt, ka ēstgatavošana piedzīvo neticamu popularitāti. Bet sausie fakti Eiropā attēlo pilnīgi citu ainu. Kā rakstīts pēdējā žurnālā DER SPIEGEL, tikai 19% jauniešu gatavo ēdienu katru dienu, 30% ēdienu paši negatavo nemaz. Vairāk nekā 60% iedzīvotāju uzturā izmanto industriāli gatavoto pārtiku. Industriālās valstīs cilvēks vidēji dienā uzņem 500 kilokalorijas vairāk nekā nepieciešams. 2 miljardi pasaules iedzīvotāju dienā apēd vairāk pārtikas nekā vajadzētu.
Pārtikas industrijā notiek sava veida revolūcija. Tirdzniecībā parādās ļoti daudz jaunu produktu, inovatīvu un radošu produktu, taču cilvēki neglābjami kļūst apaļāki. Ar ko tas saistīts? Vai ir kāds burvju paņēmiens kā pretoties šai resnēšanas kultūrai? Diētas?
DER SPIEGEL žurnālists, izvērtējot daudzus pētījumus, nonāk pie secinājuma, ka jebkura diēta, kura nodrošina mazāk kaloriju uzņemšanu nekā to iztērēšanu, ilgtermiņā nodrošinās svara samazināšanos. Vienalga, vai veģetārā, ogļhidrātu, tauku vai proteīnu – nav viena pareizā ceļa un zelta receptes. Bet vienu gan var droši secināt – tajās zemēs, kur ir liels industriāli gatavotās pārtikas īpatsvars, ir arī lielāks iedzīvotāju skaits ar lieko svaru. Jo vairāk uzturā tiek izmantoti dabas produkti un šie produkti pēc iespējas mazāk tiek apstrādāti, jo mazāks ir cilvēku ar lieko svaru skaits.
Pavisam vienkārši. Rijam mazāk, lietojam vairāk augļus un dārzeņus, mazāk saldinātos dzērienus un saldētās picas. Pilnīgi nekas jauns. :)

Advertisements

One thought on “Pavāršovi ir tikai šovi

  1. Tik tiešām no tiem “pavārmākslas” šoviem (arī Latvijas televīzijā ) šķiet, tauku krokas pārņem ne tikai veidotāju ķermeņus, bet arī viņu smadzenes . Plašumā plešas pierīšanās kults.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s