Kāpēc mēs ceļojam?

Atgriešanās Berlīnē notika tik strauji, ka neesam paspējuši lāgā acis pamirkšķināt, un nedēļa jau kā apkārt.
Bija forši, it sevišķi jau klimats. Kaut gan jāteic, ka man, kurš ir liels saules un siltuma mīļotājs, brīžiem arī bija par karstu. Un tā sajūta, ka nav kur no karstuma paglābties – tas bija visnepatīkamākais. Bet tas arī bija vienīgais, jo kopumā guvām ļoti daudzas pozitīvas emocijas, kā arī piedzīvojām pašpārbaudījumus un pacietības limitu pārtēriņus. Taču tā jau ir visos braucienos un pasākumos, kuros piedalās bērni. :)
Bet ceļojot pa Taizemi, mēs ar Kati uzdevām jautājumu par iemesliem, kāpēc cilvēki vispār dodas ceļojumos. Kāpēc viņi brauc uz kaimiņvalstīm vai otru pasaules malu? Atrodoties uz saliņas pie Taizemes krastiem, ar Kati skatījāmies statistiku par ceļošanu kopumā, jo jāteic, ka Kočangas sala nav masu tūrisma izpostīta. Iespējams, ka vēl nav. Un tieši par masu tūrismu mēs runājām. Mēs apmetāmies nelielā hotelītī tieši pie jūras, kuru booking.com nevarēja norezervēt. Pateicoties Kates uzcītīgajiem meklējumiem, atradām šo nakšņošanas vietu, kurā nebija nekādu ekstru, vienīgi gaisa kondicionētājs, taču lieliski iztikām bez TV un daudz kā cita. Arī lielo “tūristu kombinātu” uz salas tikpat kā nebija. Ar “tūristu kombinātiem” es domāju milzīgos viesnīcu kompleksus, bieži vien iežogotus, lai tūristi netiktu laukā un vietējie iekšā. Un izrādās, ka mūsdienās vismaz puse tūristu dodas ceļojumos tieši pa masu tūrisma straumēm. Liela daļa ceļotāju nav gatavi nonākt saskarsmē ar reālo vidi. Viņi vēlas ierastās maizītes brokastīs, frī kartupeļus pusdienās, un steiku vakariņās. Pusi dienas viņi guļ pie baseina, kas atrodas iežogotā teritorijā un vakarā pie TV aparāta, kur rāda kanālus dzimtajā valodā. Tas nav ne labi, ne slikti, jo katrs pats izvēlas veidu kā ceļot, taču personīgi man būtu baigā škrobe – ceļot 15 stundas lidmašīnā, lai nonāktu atpakaļ vidē, kas mani nepārsteidz. Par laimi mums ar Kati ir vienāds uzstādījums par to, ko gribam ceļojumos piedzīvot. OK, manējais noteikti ir vēl labu devu ekstrēmāks, jo domāju, ka varu iztikt ar vēl mazāku komforta devu kā ierasts, taču mums ir skaidrs, ka dodamies, lai ar atvērtām acīm un mutēm ieraudzītu svešo vidi. Lai pārbaudītu sevi, cik ātri spējam vai nespējam lietām pielāgoties, lai ķertu īstos momentus un satiktu neparastus cilvēkus. Protams, tas automātiski nozīmē, ka brīžiem tiekam apčakarēti, ka dažās situācijās dusmīgi un neapmierināti, taču, manuprāt, tāda ir ceļošanas jēga – ieraudzīt un piedzīvot jauno un nezināmo. Protams apzinos, ka Taizeme jau tāds mainstream tūrisma galamērķis vien ir. “Īstie veči” dodas uz Kambodžu vai Tibetu, taču arī mainstream var būt ļoti atšķirīgs. Arī Majorkas salā iespējams nogulēt septiņas dienas pie baseina, vai tomēr apceļot šo ļoti daudzveidīgo un krāšņo zemes pleķi.
Pēc mūsu brauciena pārradāmies iedvesmoti un paklusām skatījāmies, kur tik vēl gribētos aizceļot. Cītīgi jākrāj nauda nākamajam braucienam, jo es tiešām ticu, ka lidmašīnas biļetes ir labāks ieguldījums nekā Boss uzvalks.
Vēl tik dažas fotogrāfijas…

Kaut arī mantu nebija daudz, to varēja būt vēl divreiz mazāk.
Lidmašīnas biļetes ar skyscanner palīdzību iesākām vaktēt jau pusgadu iepriekš. Nopirkām ļoti laicīgi un bijām priecīgi, ka dabūjām lēti, taču Bangkokā satikām vācu ģimeni, kura par biļetēm no Frankfurtes un Bangkoku un atpakaļ samaksāja 900 EUR. Viņu divi puikas ceļoja par brīvu. Ieteikums – qatar airways newsletter
Taizemes vīzu uztaisījām iepriekš. Taizemes vēstniecībā Berlīnē mums to izsniedza bez maksas. Tādā veidā Bangkokas lidostā ietaupījām vismaz 2 stundas, kuras citkārt būtu jāgaida rindā pēc vīzas.
Kurā Bangkokas rajonā labāk palikt? Šķiet te nav pareizās atbildes, taču tā kā mēs tur bijām divas reizes, un katru reizi palikām citā vietā, labāk mums patika rajons ap Silom Road.
Tāpat nav iespējams atbildēt jautājumu – ko obligāti vajadzētu Bangkokā redzēt? Viens no lielajiem strīdu objektiem ir Karaļa pils – citiem liekas, ka to obligāti jāredz, citi uzskata, ka tā ir tikai tūristu kāšana. Mums Karaļa pils likās vērtīgs apskates objekts.
Ļoti kvalitatīvi un ātri Bangkokā iespējams pārvietoties pa ūdeni. To ir sapratuši arī daudzi privātie uzņēmēji, tāpēc tiek piedāvātas tūristu laivas, kas ir desmit reižu dārgākas par parastajām satiksmes. Viens brauciens mums četriem ar lavu maksāja nepilnus 2 eiro.
Interneta pārklājums Taizemē  ir ļoti labs. Es pat teiktu, ka labāks nekā Vācijā. Internets maksā maz – ierodoties Bangkokā, lidostā nopirku vietējo telefona karti ar 6 GB par 12 eiro. Pietika man, Katei, google navigācijai un palika vēl pāri.
Taizemē nav tikai Puketa un Kozamui. Mēs izvēlējāmies Kočangas salu, jo tā ir vistuvāk Bangkokai, ceļš līdz turienei ir būtiski lētāks, kopējā tūrisma infrastruktūra ir mazāk attīstīta. Tas mums tīri labi patika.
Vien divu kuģojuma stundu attālumā no Kočangas ir vairākas mazas saliņas romantiķiem bez bērniem. Ar ļoti smukām pludmalēm, mazām būdiņām, un piestātni, kur reizi dienā piebrauc kuģītis. 
Kočangā ir arī saldūdens. Upe par kuru var taisīt laivu tūres un vairāki ūdenskritumi. Uz vienu tādu bijām aizbraukuši arī mēs. Tajā peld arī zivis. Turklāt ļoti uzmācīgas zivis, kuras “grauž” pēdas, ja kusties pārāk lēni. Tiesa gan, lielās zivis, kuras ir aptuveni 30 centimetru lielas, tūristus liek mierā, taču tās mazās ir pretīgas.
Bijām pārsteigti, cik ļoti izteikti jūtams ir paisums un bēgums uz Kočangas salas. Bēguma laikā līdz pat 30 metriem jūra atkāpjas. Mūsu hotelītis ir būvēts uz paaugstinājuma, kurš ļoti labi noderēja, kad bija paisums.
Par ēdienu varētu runāt tik daudz! Atslēgas vārds ir street food. Ēdiens ir daudzveidīgs, kvalitatīvs un lēts.
Snorkelinga izbrauciens bija lielisks piedzīvojums gan lieliem, gan maziem.
Advertisements

One thought on “Kāpēc mēs ceļojam?

  1. Var tikai priecāties par jums, ka protat tik lieliski un lietderīgi kopīgi ar ģimeni pavadīt laiku, apceļojot un iepazīstot svešas un tālas zemes. Bagātību, kas uzkrāta šādos ceļojumos, ne jums, ne bērniem nespēs neviens nekad atņemt.Ierosiniet arī Džo un Martai savās burtnīciņās ierakstīt gūtos iespaidus par ceļojumu ( kaut vai atbildot uz vienkāršākajiem jautājumiem).Pēc dažiem gadiem būs interesanti tos palasīt…

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s