Dzeltenā migla

Kaimiņa ritenis vēl nenotīrīts. Es savējo no rīta ātri “sakopu”.

Pašlaik Berlīnē tā ir visur – uz ielām, automašīnām, riteņiem, logiem. Ja dzīvokļu logus patur vaļā, kas siltā laikā mēdz notikt, šī migla, vai pareizāk sakot putekļi, nonāk arī dzīvojamās telpās. Uz grīdas, palodzēm, paklājiem un dīvāniem.
Berlīniešiem tā ir iecienīta sarunu tēma pēdējo dienu laikā. Un automazgātuvēm pašlaik ir “pļaujas laiks”. Kaut arī nomazgātās virsmas ilgi savu sākotnējo krāsu nesaglabā. Pagājušā nedēļā Kate veica ģenerālo tīrīšanu nomazgājot logus, taču jau nākamajā dienā tie bija pārklāti ar plānu dzeltenīgu putekļu kārtu.
Katru gadu tā nenotiek, taču, ja dabā aukstais periods mainās ar pēkšņi karsto un pēc tam atkal auksto, augi “izkaisa” putekšņus īpaši lielos daudzumos, un Berlīnes dzeltenā migla ir bērzu, priežu un rapša putekšņu kokteilis. Katra sastāvdaļa veic īpašo funkciju – rapsis krāso, priede lipina, bērzs lidina. Rezultāts ir dabas radīts līdzeklis, kas kaitina daudzus pilsētas iedzīvotājus. Un ja vēl būtu lietus, kas to visu nomazgātu, taču arī lietus jau vairākas dienas klusē. Kas no vienas puses nav slikti.
Lai visiem veiksmīga un darbīga nedēļa!

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s