Kartes nepieņemam!

Virsraksts, protams, neattiecas uz Muffins and More, kuriem viss ir vislabākajā kārtībā. Gan ar servisu, gan produktiem.

Šādu teikumu cilvēks Latvijā, kurš pat Narvesenā par košļeņu paciņu vai Staķikā par cīsiņu maksā ar kredītkarti, nav jau sen dzirdējis. Starp citu – vai tagad Staķika hotdogs kā jēdziens no latviešu valodas pazūd un vietā ir Cirkuļa hotdogs? Galīgi neskan garšīgi.
Vēl pavisam nesen šī bloga komentāros tika pieminēta vācu servisa kvalitāte attiecībā uz karšu lietošanu. Un vakar mēs par to atkal pārliecinājāmies, kad gribējām vakarā apēst picu. Ne jau kaut kādā piemājas bistriķī, kurš piedāvā 100 ēdienus no kuriem piecas ir picas. Nē! Vienā no Berlīnes top picērijām, jo tik tiešām – ja google meklēsiet vietu par labākajām picērijām Berlīnē, vairāku kulinārijas blogu veidotajos topos gandrīz vienmēr būs arī Trattoria del Corso.  Mums par laimi vien kilometra attālumā no mūsu mājvietas. Picas ir ļoti lielas un pārsvarā arī ļoti garšīgas. Bet tā nav tikai picērija. Viņi piedāvā arī augstvērtīgu itāliešu ēdienkarti un ļoti labu vīnu izvēli par saprātīgām cenām. Kad mēs vakar māgas bijām pielikuši, es izvilku savu Mastercard, lai norēķinātos par vakariņām, taču apkalpotājs ļoti pārliecinošā tonī pastāstīja, ka netiek pieņemtas NEKĀDAS kartes. Divreiz noliegums..bet nu jūs sapratāt.
“Skaidras naudas man nav!”, es mierīgi paskaidroju.
“Tad aizejiet līdz bankas automātam. Tepat degvielas uzpildes stacijā!”, viņš turpināja.
Un nevis viņš jutās vainīgs, bet drīzāk lika man justies slikti, ka es nestaigāju ar eirām piebāztu maku apkārt. Labi, mūsu rēķins bija 30 eiro, taču vakaros šeit pulcējas turīgi vācu pensionāri, kuri neēd tikai picu, bet kaut ko smalkāku un iemalko arī kādu vīnu!
Un šādu vietu Berlīnē kā arī visā Vācijā ir ļoti daudz. Cash only mentalitāte vispārākajā pakāpē.
Savādāk ir Rīgā. Piemēram Muffins and More, kur nav problēmu maksāt ar karti, un vācu studenti, kur tur iegriezās tieši brīdī, kad es arī tur biju, izmantoja to pēc pilnas programmas. Bet puslīdz droši varu apgalvot – garšīgākus mafinus par tiem, kuri ir nopērkami uz Ģertrūdes ielas, man īsti nav nācies pagaršot.

Advertisements

3 thoughts on “Kartes nepieņemam!

  1. tai pašā laikā Stokholmā jau ir krogi, kas skaidru naudu nepieņem :)
    par Vāciju. īsti nevar saprast, cik ļoti tā ir mentalitāte, cik tas, ka milzīgā un konservatīvā valstī viss notiek lēnāk, protams. Latvija u.c. vienkārši ieleca jau jaunākajās tehnoloģijās. Vecās valstis vēl vilka kredītkartes ar imprinteriem, pie mums tādi pazibēja varbūt kādos valūtu veikalos 90.to sākumā (hmm, vai varbūt tie imprinteri ir arī tagad, ja nu ierodas kāds kungs ar American Express no Ugandas :D)

  2. Par vācu nevēlēšanos apgrozīt bezskaidru naudu jau klīst leģendas.
    Manā makā skaidrīte parādās tikai tad, kad darbā jāmetas jubilejām, vai plānoju doties uz tirdziņiem un tirgiem, kur patiešām ņem tikai skaidro naudu.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s