Latvija – trīs dienu kopsavilkums

Vistas karbonāde ar ananāsu un sieru. Bieži tādu neēdīsi, bet šad tad vajag.

Pieskaitot nedēļas nogali, esam Latvijā jau gandrīz nedēļu. Bet trīs dienas varu izbaudīt nosacīti Latvijas ikdienu, no rīta ceļoties, braucot ar sabiedrisko uz darbu un vakarā atpakaļ. Un man patīk. Viens no pirmajiem novērojumiem – sabiedriskais transports, vismaz mūsu pierīgas busiņš – vairs nesmird. Pārsteidzoši. Kursē reti, pilns ar pasažieriem, bet nesmird. Vēl pirms dažiem gadiem tas bija brauciens ar alkohola un sviedru smārdu, bet tas ir mainījies. Sīkums, bet ļoti būtisks. Tas nozīmē, ka cilvēkam ir laiks un iespējas pievērst uzmanību personiskai higiēnai, un tas ir tipiski labklājības valstīs.
Brauciens sabiedriskajā transportā Rīgā, pērkot biļeti pie vadītāja, maksā dārgāk nekā Berlīnē. Īsais brauciens Berlīnē maksā 1.80 EUR. Rīgā man nav iespēju (vismaz es nezinu, vai ir) nopirkt biļeti tikai 2 vai 3 pieturām. Esmu spiests maksāt 2 EUR, un tas manā skatījumā ir dārgi.
Smalkmaizītes “Mārtiņa beķerejā” garšo tiešām ļoti labi. Turklāt nopērkamas par izcilu cenu – rozīņmaizīte maksā 39 eirocentus. Berlīnē man nekur nav izdevies atrast tik garšīgu maizīti par tik zemu cenu. Vācijā ir ļoti plašas maiznīcu tradīcijas, taču kvalitāte produktiem bieži vien ir zema.
Cilvēki veikalos un gatavi pajokot un pasmaidīt. Esmu to pēdējās dienās vairākkārt uz “savas ādas” izbaudījis, un tā ir laba pazīme.
Pusdienu ēdnīcu piedāvājums kopumā ir kvalitatīvs. Aukstā zupa, rīsi ar vistas gaļas karbonādi un salātiņiem – 5.50 EUR. Varot vēl lētāk. Tiesa gan – ir dažas lietas, kas ir “izlaidušās”. Piemēram Delisnack pie kluba “Piens”. Šī vieta man atmiņā bija kā kvalitatīva, taču pirms dažām dienām nācās pārliecināties par pļurīgiem frī kartupeļiem, kas sabērti ar kaut kādu vegetveidīgu garšvielu un veģetāru burrito, kas nekādā gadījumā nebija cenai atbilstošs.
Jāņogas un ēršķogas pie krūmiem garšo tik labi!
Un, protams, cilvēki. Ir visādi. Man šajās dienās ir paveicies satikt vairākus iedvesmojošus, un tā ir laba sajūta!

Advertisements

One thought on “Latvija – trīs dienu kopsavilkums

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s