Aizliegtais paņēmiens atklāj…

Šodien noskatījos pirmo sēriju “Aizliegtajam paņēmienam” par aplokšņu algām Tokyo sushi restorānos. Nožēlojami. Nožēlojami ir nevis tas, ka restorāns maksā aplokšņu algas, bet gan tas, kas vairāk nekā 20 gadus pēc neatkarības cilvēks, strādājot normālu darba stundu skaitu, nevis bezjēgā pārstrādājoties, var nopelnīt mazliet vairāk nekā 400 EUR algu mēnesī no kuras vairāk nekā 100 EUR tiek atņemti nodokļos. Vai tiešām kāds tā pa īstam ir iedomājies kā lai šīs sievietes manas mammas vecumā ar 300 EUR algu mēnesī lai izdzīvo? Tur nav jābūt nekādam matemātikas ģēnijam, lai saliktu kopā 1+1.
Es personīgi šādam restorānam neko nevaru pārmest. Un arī ministres argumenti par to, ka cilvēks, akceptējot aplokšņu algas, “nozog” pats sev pensiju nākotnē. Tā trauku mazgātāja dzīvo šodien. Par dzīvokli viņai jāmaksā šodien un arī maize ir jāpērk šodien. Tur nav laika domāt par nākotni, ja “jāgrabina” kopā pēdējie centi elementārai ikdienas izdzīvošanai. Tā vienkārši nedrīkst būt.

Advertisements

8 thoughts on “Aizliegtais paņēmiens atklāj…

 1. Un neiet jau arī uz vēlēšanām! Neiet ! Jo zaudējuši cerību kaut ko mainīt. Bet” nedebīlie ” atraduši un joprojām meklē sev maizes darbu Īrijā, Lielbritānijā, Norvēģijā utt. Vai viņiem var ko pārmest , ka tēvzeme tagad ir tur, kur ir labi ? Bet tas jau ir cits stāsts – par to , ka skolu skaits strauji sarucis, jo nav bērnu, kas ietu skolā, par to , ka Latvijas lauki kļuvuši tukšI, ka … Bet nav vērts turpināt.

 2. Domāju, ka īsti jau nav alternatīvas. Cilvēku uzticēšanās politiskai varai ir fenomenāli zema. Vienīgais mierinājums ir, ka līdzīgi ir visur Eiropā. Pirms brīža vēlēšanas Vācijā to pierādīja, pašlaik aktivitātes Katalonijā. Tas laiks, kad mūs pārvaldīja harizmātiski politiķi, visdrīzāk ir beidzies. Vismaz pašlaik.

  1. Protams, ka mes varam Tokyo City ignoret, bet tas visdrizak neko nemainis. Tapat ka nemainija Maximas vai Gan Bei ignoresana. Es domaju, ka jamaina kaut kas visdrizak ir likumdosana, jo darba deveju jau nevar piespiest maksat vairak, bet valsts var palidzet un atbalstit tos, kuriem maksa loti maz. Ja videja alga Latvija ir 800 eur, bet daudzi tukstosi sanem 400 un mazak, tad kaut kas vienkarsi nevar but kartiba. Protams, ka nav iespejams izveidot sistemu, kas deres ikvienam, tacu tomer uzskatu, ka musu valsti ir samera liels daudzums neaizsargato. Es ari redzu pensijas, kuras sanem mani vecaki, un tai vieta, lai daudz maz mierigi vini bauditu vecumdienas, vini ir spiesti atradat pilnas darbdienas, lai kaut nedaudz piepelnitu klat.

 3. Arī mani visvairāk pārsteidza ne aplokšņu algas, bet tie algu apmēri. Traki, ja tāda alga, nostrādājot vairāk par vienu pilnu slodzi. :(
  Bet nešaubos, ka restorāns, ja vien to gribētu, varētu maksāt vairāk. Ir ļoti daudzi darba devēji, kas paši dzīvo vairāk nekā tikai grezni, bet darbiniekiem maksā tikai minimālo algu. Kamēr būs, kas par tādu naudu strādā, tikmēr daudzu uzņēmumu vadītāji saviem darbiniekiem algas nemaz necentīsies paaugstināt.

  1. Ik četru gadu laika posmā mēs to vien dzirdam : paši vainīgi, ka tādus esat sabalsojuši kārtējās velēšanās , kas par nabadzīgajiem nedomā utt. Bet vai tie balsotāji katru no izvirzītajiem kandidātiem varēja tik labi iepazīt, lai būtu pārliecināti, ka tie nu būs īstie, tie trūkuma cietējus nelaimē vairs turpmāk nepametīs ? Un tā kārtējo reizi uzkāpjam uz tiem pašiem grābekļiem …Jābalso par partiju sarakstiem, un beigu galā, ja katrā sarakstā arī atrodas divi trīs godprātīgi kandidāti, tie jau neko nevar grozīt ( vai arī nespēj, vai negrib sev pašiem pamatu zem kājam šūpot ). Ko darīt ? Man gribētos vaicat tiem, kuriem ne tur ir labi, kur Tēvzeme, bet par ” tēvzemi ” kļuvusi vieta tur , kur ir labi . ?

   1. Debīlie kuņasbērni neprot atvērt cvk.lv lapeli?
    Tad nevajag iet uz vēlēšanām, vai arī paprasīt par ko balsot kādai augstākai būtnei.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s