Bumba kaimiņos!

Hauptstrasse, kas parasti ir aktīva satiksmes dzīsla, ir klusa un mierīga. 

Vakar, šiverējot pa māju, mēs nemaz nenojautām, kas notiek aptuveni 1000 metru attālumā no mūsu dzīves vietas. Patiesību sakot, Kate izlasīja tvnetā, ka Berlīnē atrasta otrā pasaules kara laikā nomesta un nesprāgusi bumba, un evakuēti tiek 10.000 cilvēki. Un kā jums šķiet, vai iespējams kaut kā pamanīt, ka aptuveni 500 metru gaisa līnijas attālumā atrodas slēgtā zona no kuras tiek evakuēti 10.000 cilvēku? Nē, nevar.
Vakar vakarā sagadīšanās pēc man bija jādodas laukā no mājas tieši uz Insbrukas laukuma pusi, kur šis lādiņš ticis atrasts, un es biju spiests konstatēt, ka neliels pleķītis Berlīnes pēkšņi ir kā izdzisis. Apkārt policijas automašīnas, sarkanbalta norobežojošā josla, bet aiz tās ir tumši logi mājās, degvielas uzpildes stacija ar daļēji izdzisušām ugunīm un veikali bez pircējiem. Kad sākām lasīt internetā par vakardienas notikumiem, vēl lielāks pārsteigums bija, ka Džo nu jau bijušajā skolā izveidotas pagaidu naktsmājas visiem, kuriem bija jāevakuējas, bet nebija citu iespēju, kur palikt.
Nesprāgušas bumbas un raķešu lādiņi ir Vācijas ikdienas saastāvdaļa. Pirms dažām nedēļām Frankfurtē tika atrasta milzīga bumba, un tur notika lielākā iedzīvotāju evakuācija kopš kara beigām, kad savas mājvietas bija jāpamet 60.000 iedzīvotājiem. Gadā laikā Vācijā kopumā tiek atrasti un neitralizēti 5,5 tūkstoši lādiņu un bumbu. Speciālisti uzskata, ka kopumā Vācijas teritorijā vēl atrodas vismaz 100.000 lādiņu.
Negadījumi, kad bumbas ir sprāgušas nesankcionēti, nav notikuši. Ir bijuši tikai daži gadījumi, kad kontrolētās spridzināšanas rezultātā tomēr notiek kļūdas, un bojā aiziet speciālisti, kas veikuši šo spridzināšanu. Parasti šīs bumbas tiek atrastas, veicot būvniecības darbus. Tiek jauktas nost vecas ēkas vai noliktavas, lai to vietā būvētu jaunus skaistus dzīvokļus un lielveikalus. Mēs varam tikai iedomāties, cik daudz ēku, kuras mēs ikdienā Vācijā apmeklējam, ir būvētas uz nesprāgušām bumbām.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s