Berlīnē pūš!

Viens no daudzajiem nogāztajiem kokiem Berlīnē

Neatceros, kad vēl tik tuvu būtu stāvējis dabas stihijai kā vakar Berlīnē, kad Xaver (ciklons vai anticiklons? Nekad neatceros.) divas stundas raustīja kokus, jumtus un cilvēkus. Diemžēl neiztika arī bez upuriem – 7 gāja bojā, galvenokārt zem krītošiem kokiem automašīnās.
Kad stāvēju pie loga, dzirdēju kā vējš rausta jumtu un logā pūš dzeltenās lapas, es sajutos tik nevarīgs, un aptuveni varu iedomāties kā jūtas cilvēki Centrālamerikā vai citās vietās, kad dabas katastrofas iznīcina visu, kas pagadās ceļā. Tu nevari kliegt – apstājies, pietiek! Tas spēks ir milzīgs un nežēlīgs. Bez jūtām un emocijām. Nav neviena, kuram pēc šādas katastrofas tu vari uzvelt vainu vai likt justies slikti. Tā nav kā kara darbība, kad politiķi pēc gadiem atvainojas viens otram, nožēlo notikušo. Vai arī nenožēlo, bet padara to bezgala emocionālu. Dabai, kas mūs pārsteidz ar patiesumu un skaistumu, nav dabas. Tas ir nekoordinēts spēks bez jūtām, un tas ir ļoti bīstami.
Kopumā, protams, mēs varam justies laimīgi, dzīvojot Ziemeļeiropā, kur nav nozīmīgu dabas katastrofu. Šad tad plūdi, šad tad kāds stiprāks vējš vai lietus, taču pārsvarā bez dramatiskām sekām.
Xaver Berlīnē atstāja daudz nolauztus kokus, apgāztas ceļazīmes un  sakritušus žogus. Domāju, ka vismaz nedēļa būs nepieciešama, lai savāktu to nekārtību, kas šeit vietās uz ielām ir redzama.

Vispār daudz notikumu pēdējā nedēļā – nesprāgusi bumba, orkāns. Un vēl jau nedēļa nav beigusies.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s