Noslēdzot gadu

Šodien no rīta autobānis vēl tukšs. Visi guļ un krāj spēkus vakaram, kad varēs ēst, dzert, priecāties un, protams, šaut.

Gads ir gandrīz noslēdzies. Netaisīšu gada pārskatus, jo ar to nodarbojas televīzijas kanāli, turklāt vismaz daļa no jums, kas lasa šo blogu, saņems dāvaniņu, kurai ir vistiešākā saikne ar gada pārskatiem.
Gada pēdējo nedēļu esmu pavadījis skrienot. Nedeļā starp Ziemassvētkiem un Vecgada vakaru skrēju katru dienu kopā noskrienot vairāk nekā 70 kilometrus. Jāteic, ka šī bija mana viena no veiksmīgākajām skriešanas nedēļām šogad.
Laukā šodien devos īsi pēc astoņiem. Ar gudru ziņu. Jau divas dienas apkārt šauj un spridzina. Vienreiz gadā vācieši izdzīvo savu apslēptāko vēlmi – šaut raķetes un spridzināt spridzekļus. Pārsteidzoši, ka šī tradīcija ne tuvu nav tik izplatīta kaimiņvalstīs. Katru gadu trīs dienu laikā vācieši izšauj 150 miljonus eiro un rada apkārtējās vides piesārņojumu, kas ekvivalents 17% no automašīnu radītā piesārņojuma gada laikā. Agri no rīta, kamēr galvenie spridzinātāji vēl guļ, ielās iziet vecāki ar maziem bērniem un uzkrītoši daudz saimnieki ar suņiem. Tas ir saprotams, jo tad, kad sāksies īstais jandāliņš, suņi salīdīs zem gultām, un par čurāšanu neviens negribēs domāt. Bet galvenie spridzinātāji ir padsmitnieki, nereti migranti, kuri pēc pilnas programmas integrējas Vācijas ikdienā, šaujot raķetes un bieži vien rīkojot īstas bandu cīņas, izmantojot raķetes. Šodien bija raksts par puisi, kurš iepircis sprāgstvielas 2200 EUR vērtībā. Nu es noteikti šādu summu būtu investējis savādāk, bet katram savs…
Nākamā gadā atkal mēģināsim atrast jaunu piegājienu blogam, jo kā jau rakstīju – vēl pareizo ceļu meklējam. Esam centušies pēdējos gados taisīt špagatu starp privātu un publisku blogu, taču nākamā gadā vairāk koncentrēsimies uz vienu., Tad jau redzēsiet.
Novēlam visiem jautri un sirsnīgi sagaidīt. Lai daudz enerģijas, spēka un veiksmes!

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s