Uzbrukumi varas pārstāvjiem – diemžēl tā ir ikdiena

Mūsu rajonā vācu vidusslānis izspridzina savas raķetītes un dodas pie miera. Kur citur pilsētā ir savādāk. 

Šķiet, ka brīžiem Vācijā kaut kas ar to likumisko varu īsti nav kārtībā. Kamēr mēs sēdējām mājās pie eglītes, dzērām savu šampanietīti, skatījāmies vispirms TV3 (jo LTV1 pārraides “Jūsu valstī nav pieejamas”), pēc tam pa logu laukā uz neskaitāmām raķetēm Vecgada vakarā, turpat netālu, Potsdamas un Gēbenas ielu krustojumā policija cīnījās ar satrauktiem, lielākoties, dienvideiropiešiem, arābiem, vai turku etniskās piederības pārstāvjiem, kuri ar svētku raķešu un spridzekļu palīdzību apšaudīja policiju. Skaidrs, ka šāvienu brīdī klāt nestāvēju, redzēju tikai to, kas rakstīts medijos, taču sagadīšanās pēc tas ir krustojums, kuram es laiku pa laikam dodos garām, kad taisu savas skriešanas tūres pa Berlīni. Un arī dažas dienas pirms Vecgada vakara skrēju tur un novēroju kā šie jaunieši, nerēķinoties ar garāmgājējiem un jebkādiem apstākļiem, spridzināja raķetes un visādā veidā kaitināja policiju, kura atradās turpat blakus, jo acīmredzot kādi tuvējo māju iedzīvotāju tos bija izsaukuši.
Bet ne tikai uzbrukumi policijai, bet arī ugunsdzēsējiem, ātrai palīdzībai vai citiem glābšanas dienestiem šeit diemžēl pieder pie ikdienas. Jāteic gan, ka sēklu šai attieksmei pret policiju ir sējuši paši vācieši, jo arī savā studiju laikā Hamburgā ikdienā no kursa biedriem epitetus kā Scheißbullen (latviski tas varētu būt “fakinie poliči”, mana interpretācija :)) dzirdēju regulāri, un tā ir tipiska anarhijas varas izpausme – valsts varas institūciju, politiķu un citu pārstāvju absolūta noliegšana un nepakļaušanās.
Policijas vara Vācijā kopumā ir ļoti humāna. Šodien laikraksts bild demonstrēja šīs humānās varas kalnagalu – no Berlīnes cietuma ir izbēguši cietumnieki, un policija publiski meklē šos cietumniekus, aicinot sabiedrību iesaistīties, taču noziedznieku attēlošanā tiek izmantotas aizmiglotas bildes.
Un diemžēl šis fakts apstiprina senseno patiesību, ka uz cilvēku godaprātu paļauties nedrīkst, bet ir jāizrāda vara. Vēl izteiktāk šis konflikts ir saspīlējies pēdējo gadu laikā, jo policijas varai pretī ir stājušies kriminālie grupējumi, kuri ir pieraduši runāt citu varas un spēka valodu, un viņus burtiski pārsteidz vācu tiesu varas humānisms, līdz ar to cilvēks uz ielas sāk justies neaizsargāts.
Kā laikraksts rakstīja saistībā ar izbēgušajiem ieslodzītājiem – varas pārstāvji labprātāk pievērš uzmanību satiksmes pārkāpējiem, kuri atstājuši automašīnas “zem zīmes”, nekā izbēgušiem no cietuma.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s