Lietas ar dzīvokļu numuriem

Dažkārt zvanu pogas ir akurāti vienā burtu stilā uzrakstītas, dažkārt vienkārši ar roku uz papīra, kurš pielimēts pie pogas.

Dodot cilvēkiem Latvijā savu adresi, šad tad saņemu jautājumu – un kāds ir dzīvokļa numurs?
Arī man, kad nonācu Vācijā, tas bija liels pārsteigums. Daudzdzīvokļu mājās nav dzīvokļu numuru, bet gan uzvārdi uz pastkastēm. Galu galā, svarīgi tas tik tiešām ir tikai pastniekiem, kuri piegādā pastu, un viņiem ir vienalga, vai vēstule nonāk pastkastē ar uzvārdu vai dzīvokļa numuru. Arī pie zvanu pogām, kā redzams fotogrāfijā, ir redzami uzvārdi, nevis dzīvokļu numuri.
Mazliet dīvaini tas ir, jo vācieši ļoti lielu uzmanību pievērš personas datu aizsardzībai, un cipari, nevis uzvārdi varētu būt daudz vairāk vāciešu garā, taču tradīcija paliek tradīcija.
Interesanti, ka, piemēram, Austrijā, tas ir pilnīgi savādāk. Tur ir ierasta prakse adresē norādīt vārdu, uzvārdu, ielu, kāpņu telpas numuru, ja tāds ir, un arī dzīvokļa numuru.
Izaicinājums ar vārdiem pie zvanu pogām sevišķi sastopams ir pie lielām mājām, kuras tiek apmeklētas pirmo reizi. Lai atrastu īsto uzvārdu, nākas pārlasīt zvanu pogas pēc kārtas, lai atrastu īsto. Pēc uzvārdiem uz zvanu pogām iespējams izdarīt secinājumus par publiku, kas dzīvo namā. Wu-Lin, Chio-khan, Shou Shi Lee utt. – ir skaidrs – šajā mājā vakaros smaržo pēc ingvera un ķiplokiem. Mueller, Mayer, Schulz – māja visdrīzāk atrodas samērā smalkā rajonā, un iedzīvotāji ir vācu vidusšķira – skolotāji, ierēdņi. Bet, ja uz zvanu pogām ieraudzīsiet vārdus kā Peggy, Silvia, Antonia utt – var gadīties, ka aiz šiem vārdiem slēpjas senākās profesijas pārstāves, kuras pieņem klientus mazos dzīvokļu bordelīšos, kuri Vācijas lielpilsētās ir normāla ikdienas sastāvdaļa.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s