Viesojamies kalnos


Tas, cik subjektīvas mēdz būt lietas, mēs varam pēdējās dienās iepazīt Bavārijā, kur esam uz dažām dienām nonākuši brīvdienās. Pašlaik Berlīnes skolās ir brīvdienas, un ikviens vecāks jau zina, ka viņa atvaļinājums ir cieši pieskaņots bērna skolai. Par laimi, Vācijā visas federālās zemes neiet atvaļinājumā vienlaicīgi. Tas nozīmētu ekonomisku valsts sabrukumu. Vācieši labprāt un daudz ceļo, un, ja ziemas brīvdienas visur būtu vienlaicīgi, cenas hoteļos būtu nesamaksājamas, uz autobāņiem būtu bezgalīgas rindas, un daudzos uzņēmumos darbs apstātos pilnībā. Mans ieteikums visiem, kuri ceļo uz vietām, kur labprāt brauc arī vācu tūristi – apskatīties internetā, kad ir brīvdienas Vācijā, un censties neieplānot atvaļinājumu šajā laikā. Ja brauksiet uz kalniem, būs daudz mazāk cilvēku, un bieži vien arī cenas hoteļos tad ir samērīgākas.
Bavārijā brīvlaiks ir nākamajā nedēļā, tāpēc šajā nedēļā Bavārijā esam mēs. Un, kaut arī Alpi aizņem tikai nelielu valsts daļu, šeit ir vairāki lieliski kūrorti un slēpošanas vietas. Sevišķi jau tādiem nemācētājiem kā mums. Protams, ka īstiem ķenneriem nepieciešamas ir bezgalīgi garas melnas trases, kur pierādīt savu varēšanu, taču mums arī sarkanas trases ir nopietns pārbaudījums. Aptuveni stundas attālumā no Minhenes ir Lenggries slēpošanas paradīze, kura ar saviem 18 liftiem un 22 nobraucieniem drīzāk ir neliela, ja salīdzinām ar Austriju vai Šveici, taču kopumā liela priekšrocība ir, ka nav obligāti jādzīvo dārgos viesu namos pie paša kalna, jo 30 brauciena minūšu attālumā ir daudzas palikšanas vietas, un ar automašīnu iespējams piebraukt gandrīz pie pašiem liftiem.
Minheniešiem tā ir mājas trase, tāpēc nedēļas nogalēs šeit ir milzīgi daudz automašīnu, kuros ir burtiņš M, taču pa nedēļu viss kļūst savādāk. Un mēs esam pa nedēļu. Esam apmetušies pie draugiem, un viņu uzskats, ka “tās dažas sarkanās trases drīzāk ir zilas”, ir ļoti subjektīvs.

Advertisements

One thought on “Viesojamies kalnos

  1. Burvīgā, neaizmirstamā Bavārija ! Laimīgie, ka tur varat baudit balto ziemas prieku. Negaiditu baltu un sniegotu ziemu esam sagaidījusi arī Latvijā. Kaut gan – pēc prognozēm – ne uz sevišķi ilgu laiku… .

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s