Aukstums

 

Kā redzams attēlā, puķu ūdens mūsu mājas kāpņu telpā ir sasalis. Pagājušā nedēļā nomira kaimiņiene, kāda veca kundze. Kāpņu telpā spontāni tika ierīkota neliela piemiņas vieta.

Pēdējā nedēļā Vācijā tikuši pārsniegti visi pēdējo gadu aukstuma rekordi. Protams, ne tikai Vācijā, bet visā Eiropā. Bet es nezinu kā iet citur Eiropā, tāpēc es labāk par Vāciju. Berlīnē, piemēram, jau nedēļu temperatūras stabiņš nav pastiepies virs nulles. Neticami. Turklāt, naktīs regulāri tas nokrīt zem mīnus desmit. Skaidrs, ka normālam Latvijas iedzīvotājam šādas temperatūras šķiet nenopietnas, taču Vācijā ir savādāk. Un tad vēl ir tā real feel temperatūra.  Tā, kuru mūsu organisms sajūt pat, ja temperatūras stabiņš rāda ko citu. Pie vainas ir stiprais vējš, līdz ar to sajustā temperatūra arī Berlīnē ir bijusi pat līdz mīnus 20 grādiem. Nu nopietns kaladū!
Berlīnē esot aptuveni 6000 bezpajumtnieku. Pēdējās dienās pilsēta ir ļoti norūpējusies par šo cilvēku likteni, jo diemžēl daži ir arī aizgājuši bojā. Pilsētā ir radītas 1200 papildus vietas bezpajumtniekiem, kuriem ir iespējams pārnakšņot siltumā un nomazgāties siltā dušā. Tātad, galvenais sarunu temats pēdējās dienās pilsētā ir aukstais laiks.
Saprotams, ka cilvēki, kuri dzīvo šajos siltajos mitekļos, nav raduši normālām ziemas temperatūrām. Un tā tas ir visur Eiropā. Mūsu dzīvokļi kļūst aizvien siltāki, drēbes aizvien plānākas. Kājās sporta apavi, jo normālus ziemas zābakus pērk tikai totālie loši. Kā viens mans draugs futbola treneris stāstīja – treneru starpā ir izveidojies uzskats, ka likt bērniem spēlēt futbolu laukā tad, ja temperatūra ir zem -2, ir bezatbildīgi.
Katrā ziņā arī Vācijā cilvēki slimo ar gripu pat, ja nespēlē futbolu mīnusgrādos. Vairāk nekā 120.000 gripas saslimušo pašlaik ir Vācijā. Esot daudz. Diemžēl salīdzinoši daudz arī mirušo.
Bet rīt aukstums jau mazināsies, un pavasaris klauvē pie durvīm. Mēs vērsim vaļā.

 

Advertisements

One thought on “Aukstums

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s