Grāmatveikali

Plaši, gaiši un moderni ir mūsdienu grāmatveikali. Tur es pat varētu mierīgi kādu laiku dzīvot.

Jau izsenis grāmatveikaliem manā apziņā ir īpaša vieta. Tie ir kā tempļi vai baznīcas pilnas ar piedzīvojumiem un pārsteigumiem. Tajos ir īpaša smarža, īpaša skaņa un īpašs apgaismojums. Katrs plaukts un katrs centimetrs ir piepildīti ar vēsturi, nākotni, fantāziju vai ikdienas notikumiem. Bet grāmatas un grāmatveikali ir arī pamatīgs bizness – neskatoties uz digitālās pasaules varenību, grāmatu popularitāte nav mazinājusies. Grāmatu tirgus ir stabils un pieaugošs.
Kad pirms vairāk nekā 20 gadiem biju apmaiņas students Hamburgā, izbraucieni uz grāmatveikaliem bija vieni no maniem mīļākajiem ceļojumiem. Toreiz 90tajos gados tādu grāmatveikalu kā šeit Latvijā nebija. Drīkstēja staigāt starp plauktiem, izcilāt visas grāmatas, pat lasīt. Neviens nelika tās uzreiz pirkt, neviens nedzina prom. Kad vēlāk mūsu birojs pārcēlās uz pašu Hamburgas centru, tas atrādās tieši blakus Thalia grāmatveikalam. Pusdienlaikā mēdzu iet uz grāmatveikalu palasīt jaunākās grāmatas.
Diemžēl esmu pārāk slinks lasītājs, un parasti nopērku vairāk grāmatu nekā varu izlasīt.
Grāmatveikali mūsdienās ir kļuvuši vēl savādāki nekā pirms 20 gadiem. Tagad tajos ir kafejnīcas, un sestdien konstatējām, ka arī vīna pudeles iespējams nopirkt. Vai tam tā obligāti vajadzētu būt?
Nezinu, nezinu…

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s