Skrienam Berlīnē!

Svētdien bija skriešanai gandrīz ideāli laika apstākļi – 13-15 grādi silts, sākumā pat mākoņains.

Skriešana ir tāda tricky tēma. Par to rakstīt nozīmē staigāt pa šauru laipu. Samērā daudziem cilvēkiem tracina, ka par to mūsdienās tik daudz runā. Iespējams, ka tā ir sliktā sirdsapziņa. :) Lielam skaitam tas šķiet drausmīgi garlaicīgi, un tad ir frīki, kuri ne par ko citu nerunā kā tikai par intervāltreniņiem, 5:20 vai 4:40 kilometriem un vislabākajām želejām, lai nepiemestos pļutka.
Atzīšos, ka pirms dažiem gadiem piederēju pie šīs pēdējās cilvēku kārtas un ļoti daudz runāju par skriešanu. Es pat rakstīju par to atsevišķā blogā! Un man bija vismaz viens lasītājs! :)
Pēdējo gadu laikā mana sajūsma par skriešanu nav mainījusies, taču tā vairs neaizņem manas domas tik intensīvi kā kādreiz. Rezultāts – šī ir mana pašlaik labākā skriešanas sezona ever. Esmu noskrējis Rīga-Valmiera, gada sākumā noskrēju savu ātrāko pusmaratona laiku un pēdējā nedēļas nogalē no sava ātrākā laika atpaliku par nepilnu minūti. Tātad, vecums skriešanai noteikti netraucē, un ar to iesākt nodarboties nekad nav par vēlu.
Par skriešanas mārketinga spēku bija iespējams pārliecināties pēdējā nedēļas nogalē notiekošajā SportCheck skrējienā Berlīnē. SportCheck ir sporta preču veikals, un šis skrējiens iesākas pie SportCheck veikala Berlin-Steglitz rajonā un trase iet gar mūsu majām. Respektīvi tas ir mans mājas skrējiens. Vēl nevienu citu gadu šo skrējienu nav atbalstījuši tik daudz sponsori. Šogad galvenais sponsors bija Under Armor. Viena no šī skrējiena specifikām ir tā, ka visiem skrējējiem ir jāstartē vienādos krekliņos. Aptuveni 30 eiro dalības maksā ietilpa ļoti labas kvalitātes krekliņš, dzērieni un sīkas uzkodas sacensību laikā. Un tad vēl arī maksa par daudzajiem policistiem, ātrās palīdzības mašīnām, aizslēgtajām ielām un automašīnu evakuatoriem, kuri vilka prom nepareizi novietotās automašīnas. Arī Marta piedalījās skrējienā. Viņas dalība, ieskaitot krekliņu, maksāja tikai 3 eiro! Kad reģistrējāmies skrējienam, veikalā bija iespējams piedalīties dažādās spēlēs un viktorīnās. Kad gājām laukā no SportCheck, Marta teica, ka mums biežāk vajadzētu uz šejieni nākt. Un tā tika radīts nākotnes klients.
Skriešana jau sen ir kļuvusi par kārtīgu nišas biznesu. Tikai Berlīnē vien gada laikā notiek gandrīz 250 skrējieni. Tie ir daudzi tūkstoši cilvēki, kuru sirdis un maki ir atvērti visam, kas saistīts ar skriešanu.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s